Przejdź do głównej zawartości

Polski Biznes - gra planszowa


Cześć, dziś przychodzę do Was z niecodziennym [jak na tego bloga], postem. A mianowicie chciałbym napisać wam o pewnej grze planszowej dzięki której możecie wraz z rodziną i przyjaciółmi sprawdzić czy powiedzenie "od zera do milionera", będzie dla was łaskawe. Chociaż powinienem Was przestrzeć, że jest to straszliwy złodziej czasu. Swego czasu przy jednej ze starszych odsłon tej gry, może znacie Fortuna [jeszcze wersja z karteczkami zamiast kostek], przesiedziałem dużo czasu. Biznes jest polskim odpowiednikiem tej gry lub bardziej popularnego Monopoly czy Eurobizness. Na załączonych zdjęciach możecie zauważyć pieniądze, czeki [500, 1000, 10.000], karty produktów a także tzw, Targi i Losy, które urozmaicają zabawę. Mógłbym powiedzieć Wam o wielu ciekawych anegdotach związanych z Fortuną czy Eurobizness, ale ten post nie jest od tego. Biznes jest zrobiony ładnie, może pieniądze dałoby sięzrobić z takiego samego rozmiaru. Nie widać tego na zdjęciach ale im większy nominał tym większy papier na którym jest nadrukowany. Ale jest to marudzenie, możliwe iż zostało to zrobione specjalnie aby w przyszłości można było kupować pola czy płacić za inne rzeczy nawet nie patrząc na nominał tylko odróżniając po wielkości. Troszkę narzekałbym również na wyraźnie tani plastik jakim wykonane są pionki odpowiedzialne za domy/hotele czy graczy, ale tak naprawdę patrząc na stosunek cena/jakość to jest to wykonane poprawnie.
Tą wersję ogrywałem często
A skoro już o pieniądzach mowa. Polski Biznes kosztuje niecałe 30 złotych, bez grosza ale nie będę się bawił w prostackie zagrywki marketingowców i wypisywał wam te dzięwiątki po przecinku ;)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…