Przejdź do głównej zawartości

Obcy [seria] - luźny post o filmach

Cześć, wybaczcie za ten dłuższy czas milczenia na blogu, ale grudzień należy do takich miesięcy kiedy mój czas zmniejsza się do niebezpiecznego minimum. No ale nie jesteście tutaj by słuchać mego narzekania, zresztą dopóki mam te cztery godziny na sen jest dobrze. Wy jesteście tu dziś dla tej kultowej już serii filmów. Od czasu premiery pierszej części (25 maja 1979), wiele już o niej powiedziano i nawet osoby które nie oglądały mogą kojarzyć o czym ta seria jest. To między innymi dięki tym filmom Ridley Scott, jest uważany za tak dobrego reżysera. A wygląd naszego ulubionego ksenomorfa na stałe wpisał się w pamięć i nie zamaskowały go ledwie poprawne nowe wydania filmów czy większe nastawienie na akcję tak w późniejszych filmach kręconych przez Jamesa Camerona czy produkcji "Alien vs Predator". Produkcje te mimo 38 lat (pierwszy film), bronią się bardzo dobrze, głównie dzięki wyśmienitej grze światło-cienia, oraz pewną dozą klimatu którego ciężko szukać w nowych filmach, nawet nowe wersje filmów z Obcym nie mają już aż tak mocnego klimatu. Powólcie iż posłuże się dość wyświechtanym tekstem "klimat tak gęsto, że można go kroić nożem". Często powrót do starszych filmów przywołuje na twarz uśmiech gdy zauważa się np. zamek błyskawiczny przy kostiumie potwora czy wyraźnie różniące tło tworzone na komputerze a elementy które były na planie.Ogólnie, bardzo polecam trzy części oryginalnej serii. Część czwarta moim zdaniem jest słabsza i idąca na fali popularności filmu oraz zmuszanie scenarzystów do eksploatacji tematu na który nie mieli pomysłu.Jeśli będziecie chcieli to raz na jakiś czas będą się pokazywać teksty o takich filmach (nie tylko sci-fi).

Znacie tę serię? Macie może jakieś własne zdanie o niej? Z chęcią je przeczytam przeczytam w komentarzach.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…