Przejdź do głównej zawartości

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny - Nowe Przygody Mikołajka
Cześć, dziś po długim okresie milczenia przychodzę do Was z fajną książeczką teoretycznie z literatury dziecięcej ale tak naprawdę dla każdego. Jednak zanim przejdę do książki. Małe wyjaśnienie. Otóż brak postów w miesiącu grudniu wynika z dość dużego nakłdu zajęć w okresie świątecznym. Szczerze to każdy mój grudzień tak wygląda. Dobra ale wracajmy do książki. Opowiada ona o Mikołajku, uczniu szkoły podstawowej, niestety nie powiem Wam która dokładnie ponieważ nie jestem na świeżo z tą książką w przeciwieństwie do tych gdzie możecie możecie przeczytać opinie. No więc oryginalnie książka została wydana w 1959 roku więc niektóre elementy mogą lekko odbiegać od rzeczywistości dla nas oczywistej ale nie przeszkadza to w niesieniu radości z kontaktu z książką. Książka jest napisana w bardzo przystępny i lekki sposób a kolejne strony wręcz same się przekładają.
Jeśli chodzi o okładkę wersji którą tu pokazałem to jest to wersja z którejś ekranizacji książki [tak, było ich więcej niż jedna], nie powiem wam ile konkretnie ponieważ nie śledziłem tego jakoś szczególnie, coś mi świta, że było kilka animowanych wersji i chyba dwie albo trzy filmowe. A korzystając z okazji chciałbym zwrócić Waszą uwagę na książkę "Kowalski do Tablicy" autorstwa Sławomira Grabowkiego i Marka Nejmana gdzie główny bohater jest mniej więcej w takim samym wieku jak Mikołajek i ogólnie jest to taki polski Mikołajek.

Profil książek w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…