Przejdź do głównej zawartości

Baśnie i Legendy Polskie
Na początek chciałem przeprosić ale w winiku pewnych zadań zewnętrznych nie dam rady przeczytać Zaklinacza Ognia do końca tygodnia. Nie żeby książka była zła czy coś takiego, po prostu niby mam wolne a tak naprawdę czasu mam mniej niż podczas zwykłego okresu kiedy chodzę do pracy. Macie tak? Dobra, ale jesteście tutaj przez książkę. Po pierwsze nie zwracajcie uwagi na nadrukowaną cenę na tylnej części okładki, zakupiłem ją za dużo mniej. Ale przejdźmy do rozbierania jej na czynniki pierwsze.
Okładka i ogólniki:
Okładka twarda wielkości A4 i mimo takiego formatu wygodnie się trzyma, plusem książki jest jej szycie a nie klejenie dzięki czemu dłużej wytrzyma w takiej ładnej, całej formie. Bez żadnych wylatujących kartek, chociaż takowe też mają swój urok ;)

Treść:


Książka ma w sobie 35 opowiadań, nie są one długie i spokojnie moglibyście po jednym czy dwie czytać dziecku przed snem [albo niech sobie czyta samo]. Przykładowymi opowiadaniami są: Kwiat Paproci, Żółta ciżemka, Toruńskie pierniki, Szklana góra, Żywa woda, Lwy gdańskie, Zamek w Niedzicy, O Skarbniku duchu kopalni czy Morskie oko. Na obrazku macie przykładowy skan strony z opowiadaniem, z którego możecie zauważyć iż czcionka jest duża a odstępy między poszczególnymi wierszami zapobiegają "zlewaniu się", tekstu nawet wieczorami po dość intensywnym dniu w pracy/szkole czy tym podobnym. Dodatkowo książka zawiera wiele rysunków autorstwa Anny Gensler która notabene odpowiada również za okładkę.
Chciałbym również wytłumaczyć się z braku autora w temacie posta, ale jest to spowodowane iż takie baśnie i legendy przez długi czas były przekazywane ustnie, przez to niektóre elementy mogą brzmieć inaczej w zależności od miejsca zamieszkania wypowiadającego. a wracając do książki jest to opracowanie zbiorowe w którym brała udział cała redakcja wydawnictwa SBM.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…