Sam Carrington - Następna dziewczyna---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Nominacja do CWA Dagger 2016 (odpowiednik filmowego Oscara dla kryminału) dla najlepszego debiutu roku! Największe brytyjskie wydawnictwo wydaje książkę w formie papierowej jako wiodący tytuł grudnia.

Sobotnia noc. Policja przyprowadza do domu siedemnastoletnią dziewczynę. Sophie powtarza coś niezrozumiałego... Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu. A potem policja znajduje ciało dziewczyny… Sophie nic nie pamięta. Policjantka prowadząca śledztwo podejrzewa, że była świadkiem morderstwa. Sophie rozpaczliwie usiłuje przypomnieć sobie, co się stało. Dręczą ją przebłyski przerażających scen. Ktoś przysyła jej niepokojące maile. Kto ją śledzi. Karen czuje, że córka nie mówi wszystkiego. Że jest w niebezpieczeństwie. Ale sama aż zbyt dobrze wie, co to znaczy się bać… Za wszelką cenę musi zmierzyć się z własnym strachem, by powstrzymać mordercę dziewczyny, kimkolwiek by był. Bo wie, że jego celem jest teraz Sophie.

„Thriller psychologiczny z najwyższej półki. Niepokojący i niejednoznaczny jak Dziewczyna z pociągu. Finał pozostawi cię w szoku długo po zakończeniu”. „The Bookseller”

SAM CARRINGTON przez piętnaście lat pracowała w służbie zdrowia. Potem jako psycholog prowadziła program terapeutyczny w więzieniu. Te doświadczenia posłużyły jej za inspirację w twórczości literackiej. Zadebiutowała w 2016 thrillerem psychologicznym Następna dziewczyna, wydanym jako e-book. Książka od razu trafiła na listy bestsellerów: na 1. miejsce czytników Kobo, 3. miejsce i-booków „Publishers Weekly” i do Top 10 bestsellerów Kindle Amazonu. Autorka pisze kolejny thriller.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1582584-nastepna-dziewczyna

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Interesująca książeczka z kilkoma oryginalnymi wątkami. Niestety nie wszystkie elementy były stworzone na tym samym wysokim poziomie. Na przykład bardzo ciekawy wątek jednej z bohaterek która cierpi na agorafobię, i to tak dużą skalę iż nawet boi się wychodić z domu. Szczerze to nie jestem dobry w tej dziedzinie nauki, może ktoś bardziej obeznany powie czy aż tak duża "kumulacja" tej choroby jest możliwa. Niestety oprócz tego bohaterka ma lekką paranoję, podam Wam może lekki przykład. Bohaterka budzi się przed południem [między jedenastą a dwunastą] i gdy widzi, że jest sama to pierwszą myślą jest "Oni mnie unikają", serio, nie przyszło jej do głowy, że muszą być o tej porze w szkole, pracy czy jeszcze gdzieś po za domem. Ta książka ma również element który normalnie z chęcią czytam ale akurat tutaj, jest on całkowicie niepotrzebny. Chodzi mianowicie o epilog. No może, niepotrzebny to zbyt duże słowo, raczej nie do końca pełni swoją rolę.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4100494/nastepna-dziewczyna

Komentarze