Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Nawiedzony Dom Maga

I jestem po kolejnej części przygód naszej drogiej dziennikarki. Czy dziewiąty tom sprawił iż dostaliśmy coś nowego czy może jednak będziecie odczuwać zmęczenie materiału lub inaczej nazywając "przejedzenie". Mam nadzieję iż dowiecie się tego z poniższej opinii.

--------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historia z dreszczykiem
Premiera: 13 czerwiec 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

W mieście Small Junction w Nowym Meksyku znajduje się siedziba sekty złowrogiego Jamesa Craiga. Ale Craig zniknął - miejscowi twierdzą, że przeszedł do innego wymiaru. To nie mogło umknąć uwadze Jessiki Bannister! Dziennikarka odwiedza opuszczone centrum sekty, nazywane przez okolicznych mieszkańców "nawiedzonym domem maga". Jessika nie tylko odkrywa makabryczny sekret Craiga, ale także spotyka mężczyznę, którego śmierć widzi w swojej wizji!

źródło opisu: okładka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Wiecie z czym kojarzą mi się przygody Jessiki? Ze odcinkami bajki Scooby-doo. Wiem, jest to troszkę luźne skojarzenie ale chodzi raczej o to, że tam też początki były paranormalne czy parapsychiczne i krok po kroku wszystko się odkrywało. W tej części mamy co zastanawiające kilka nowych elementów. Jak na przykład w ostatnim akapicie wspomniane coś co ma nam zaostrzyć apetyt na część dziesiątą. Mamy również powrót jednej z postaci pobocznej z wcześniejszego tomu. Ale wracając do samej zagadki. Tajemniczy dom gdzie podobno szef sekty [czy jak sami siebie nazywają Kościoła], przeszedł do innego wymiaru. I mało brakowało a ta sprawa w ogóle by nie zaintersowała redakcji gazety gdyby nie inne wydarzenie. Jednak nie będę o tym pisać. Samo opowiadanie jest pisane tak samo jak poprzednie tomy i ma takie same zalety jak i wady. Część wad wynika z objętości książeczki, w sumie to większość z nich. Jednak nadal jest to dobra pozycja do poznania przed snem i fanom lekkich książeczek mógłbym ją spokojnie polecić.

 Jak zawsze zapraszam do sekcji komentarzy.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

  1. No, historie z dreszczykiem, to zdecydowanie nie moja bajka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie czułem żadnego dreszczyku. Książeczka jest przyjemnym relakstorem i nic ponadto ;)

      Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…