Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie maj 2019

Cześć, skończył się kolejny miesiąc a więc jak zwykle nadszedł czas na podsumowanie. Ja ze swojego wyniku jestem zadowolony chociaż rekordu z tego roku jeszcze nie pobiłem. Dodatkowo w tym miesiącu zmieniłem czytnik dzięki czemu postaram się już w czercu lub dopiero na lipiec napisać Wam coś o nim. A teraz zapraszam do sprawdzenia listy przeczytanych książek z maja.

Lista:

1. Bohdan Szymczak - Pusta Ziemia
2. Janet Farell - W królestwie węża
3. James S.A. Corey - Gry Nemezis
4. Sylvain Neuvel - Tylko ludzie
5. Janet Farrel - Duch mnicha
6. Praca Zbiorowa - Harda Horda
7. Larry Niven - Pierścień
8. Adrianna Biełowiec - Ognisty Pył
9. Janet Farell - Klątwa mórz
10. Paulina Hendel - Łowca

Jak widzicie książki z tego miesiąca nie są zbytnio obfite w ilości stron, dodatkowo książka oznaczona cyfrą "10", nie zawiera opinii gdyż jako, że jest to jedna z moich ulubionych serii [na równi z Światem Czarownic Andre Norton], to byłoby to raczej wychwalanie powieści a to byłoby nieodpowiednie ponieważ mimo tego, że książka jest świetna to na pewno nie idealna.

A u was, jak minął maj? Pochwalcie się? Znacie któreś z zaprezentowanych książek? A może namówiłem Was do ich poznania. Przeczytam każdy wasz komentarz.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…