Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Śmierć zaklęta w kamieniu

Piszę te opinię w czwartek wieczorem, ale wy możecie ją przeczytać dopiero w piątek bądź sobotę ponieważ jeszcze nie zdecydowałem czy ta opinie będzie przed czy po tekstem na temat opowiadania "Afrodyta". No cóż, tyle słowem wstępu a mi nie pozostaje nic innego jak zaprosić was do zapoznania się z poniższym tekstem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historia z dreszczykiem
Premiera: 27 - czerwca - 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Niepełnosprawny artysta John Atkins rzeźbi realistyczne popiersia faktycznie istniejących ludzi. Niepokojące jest jednak to, że wokół szyi każdej z rzeźb zaciska łańcuch. Gdy okazuje się, że kolejne osoby z kolekcji popiersi Atkinsa zostają zamordowane przez uduszenie, sprawązajmuje się Jessika Bannister. Odkrywa, że artysta interesuje się okultyzmem i czarnąmagią, która umożliwia mordowanie na odległość...

źródło opisu: okładka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Dziesiąty już tom o przygodach naszej dziennikarki a ja chciałem was przestrzeć nad pewnym spojlerem który jest w opisie produktu na jego tylnej okładce. Nie wiem czy jest to zamierzone ale osoby uczulone na spojlery mają pecha. Szczerze, to za bardzo nie wiem co napisać na temat tej części, ponieważ stoi ona na tym samym poziomie co poprzednie i można je podsumować zdaniem "przyjemna lektura na jeden wieczór, aby zrelaksować się". Jednakże po dłuższym zastanowieniu można znaleźć tam element którego nie było w poprzednich częściach i mimo, że wiemy jaki będzie koniec to dobrze czasem dostać coś nowego. Dodatkowo w tej części ciotka głównej bohaterki dostała więcej miejsca na kartach opowiadania. Czasem nawet nazywam ją "archiwistką", ponieważ jedyne co robi to szuka informacji w dokumentach które są w domu. Dodatkowo jest również znowu powrót pewnej dość tajemniczej postaci i o ile na początku otaczająca tę postać aura była ciekawa to teraz powoli zaczyna frustrować, i mam nadzieję, że w końcu zostaną odkryte karty i wszystko zostanie wystawione na światło. Ponieważ im dłużej tajemnica będzie zachowana tym większe będzie rozczarowanie czytelnika w trakcie jej odkrycia. Jeśli podobały wam się poprzednie części na tej również nie zawiedziecie się, tylko mała uwaga. Nie czytajcie wszystkich części od razu, zostawcie sobie ten tydzień czy dwa przerwy ponieważ w przeciwnym razie mogą zirytować was pewnego rodzaju powtórzenia. Na szczęście tych jest jakby mniej w aktualnej części, albo to ja się do nich przyzwyczaiłem.


Aktualnie będę czytać "Motyw X" Jo Nesbo, ale nie wiem czy uda mi się napisać coś na jej temat jeszcze w czerwcu czy będziecie musieli poczekać aż do lipca.
 Skusicie się? Jak zawsze z chęcią poczytam co zostawicie w sekcji komentarzy.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…