Przejdź do głównej zawartości

Michał Cholewa - Gambit

Po dość długim czasie, udało mi się przeczytać tę książkę. Na taki a nie inny czas zbiegło się kilka elementów, temperatura, czas czy ogólna jakość książki. Ale nie ważne, na szczęście udało się ją przeczytać i ten miesiąc jednak będzie miał jakieś pozycje wśród przeczytanych ;)


---------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ender
Seria: Algorytm wojny
Premiera: 2012

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nagle oszalałe Sztuczne Inteligencje zniszczyły znany nam świat. Wędrujemy wśród gwiazd i w blasku supernowych toczymy wojny. Na ponurych planetach i ciemnych księżycach walczymy o artefakty sprzed Dnia.
Ale dziś spowiła nas mgła. Zimna, bezkształtna, kradnąca dźwięki kolory i dusze mgła. Skrywa przyjaciół i wrogów, zabiera nadzieję a w jej miejsce sączy strach. Ale my trwamy. Na rozkaz.
40 regiment Unii Europejskiej otrzymuje zadanie zabezpieczenia planety New Quebec. Już wkrótce okaże się, że wyszkolenie i honor nie ułatwiają wyborów, które wymagają ofiar i poświęcenia.
Twarde SF w mrocznym klimacie Obcego, tajemnicą rodem z powieści Philipa K. Dicka i bitwami w stylu Johna Ringo.

źródło opisu: warbook.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Pierwszy tom serii. Wiecie, mam problem jeśli chodzi o tę książkę ponieważ ciężko było mi wyłowić jeden główny nurt fabularny. Jesteśmy tutaj wrzuceni niejako w sam środek konfliktu i przez praktycznie trzy czwarte powieści nie mamy pojęcia dlaczego robimy tak a nie inaczej. Zdaje sobie sprawę iż w kolejnych tomach są napisane odpowiedzi na temat zdarzeńna Ziemi czy do czego potrzebne są zdobyte informacje. Przedstawieni bohaterowie są zaletą książki, chociaż tam też autor dał element który nie do końca przypadł do gustu. Rozumiem iż jest to pozostawienie otwartej furtki, ale nie w takim momencie.
Akcja, tutaj to naprawdę choćbym chciał to nie mam jak się przyczepić. Powieść jest wręcz koncertowym przykładem jak dobierać odpowiednie proporcję pomiędzy szybką akcją a momentami nabrania oddechu.
Opisy, te nie są szczegółowe ale pasują charakterem i rozbudowaniem to żołnierzy którzy je tworzą.
Książka przez dość długi czas przyciągała mnie czymś nie nazwanym. Myślałem sobie "dlaczego ta powieść tak mnie ciekawi skoro to zwykły średniak", jednak taka jej ocena byłaby zbyt surowa. Racja, ma kilka elementów średnich czy wręcz słabych ale jednocześnie chce się również poznać przyczynę tych wszystkich zachowań, a nie tak jak przez większość akcji "jesteś żołnierzem. Dostałeś rozkaz, idź. Nie musisz wiedzieć czemu". Prawdopodobnie kiedyś sięgne po kolejne części serii ale nie mam pojęcia kiedy.

 Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarz. Gwarantuję iż każdy przeczytam.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…