Robert J. Szmidt - Riese

Cześć, wracam do Was z kolejną przeczytaną książką. Tym razem nie będę pisał iż czytałem ją długo ponieważ zaskoczyłem samego siebie dość szybkim jej poznaniem.Zwłaszcza iż jest to tom trzeci serii której nie znam.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Insignis
Seria: Nowa Polska
Premiera: 15 maj 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Otchłań, jak się okazuje, nie jest jedynym podziemnym kompleksem zamieszkanym przez Czystych. Podobnych bunkrów znajduje się na terenie zachodniej Polski wiele. Poza tym, daleko od największych miast, mieści się podziemne serce Nowej Polski i to tam właśnie po nieudanej akcji zwiadowczej zostaje uprowadzony Pamiętający oraz towarzysząca mu Iskra.
Wywiezieni z miasta pociągiem pancernym trafiają oboje do legendarnego kompleksu Riese, stworzonego – podobnie jak podziemne miasto pod Wrocławiem – przez hitlerowców, a potem przez całe dekady rozbudowywanego morderczą pracą tysięcy niewolników wywodzących się spośród mieszkańców enklaw.
Zdesperowany Duch ma tylko jeden cel: wywarcie zemsty na tych, którzy odebrali mu wszystko łącznie z nadzieją. Zamierza wypowiedzieć totalną wojnę Pułkownikowi, obecnemu dowódcy Riese. Jednakże jego plany muszą ulec zmianie, ponieważ gargantuiczne podziemia wydrążone w Górach Sowich bardzo się różnią od wszystkiego, co do tej pory znał. W dodatku ich istnienie nie jest ani jedyną, ani nawet największą tajemnicą, z jaką się zetknie, wyruszywszy do samotnej i zda się z góry skazanej na przegraną walki.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/uniwersum-metro-2035-riese/

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Na początek chciałem uprzedzić iż jest to mój pierwszy kontakt z tą serią i mimo że tom trzeci od początku wrzuca w środek całej konspiracji to ani na chwilę nie poczułem przytłoczenia. Moja nieznajomość serii trochę przeszkadza w poznaniu oraz przyzwyczajenia się do zachowań głównych bohaterów. Jednakże dość szybko zapomniałem o tym. Szczerze to fanom książek z uniwersum nie muszę nawet nic pisać na ten temat, oni już sami dobrze wiedzą iż autor oryginalnej serii jest jednym z bardziej rygorystycznych krytyków jeśli chodzi o książki które rozbudowują uniwersum. Ci którzy nie kojarzą uniwersum ani autora który ma już kilka książek na swoim koncie mogę napisać iż po tej pozycji mogą spodziewać się szybkiej akcji oraz braku podziału na dobro i zło. Za bardzo nie wiem co napisać o tej pozycji oprócz tego iż styl pisania autora sprawia iż mimo ponad czterystu stron przeczytacie ją w maksymalnie dwa dni. Polecam każdemu kto lubi gatunek post-apokalipsy, nie ważne czy czytał poprzednie  tomy serii czy może uczynił jak ja.

 Zapraszam do sekcji komentarzy. Gwarantuje iż przeczytam każdy.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze