Janet Farell - Klątwa Mórz

Przed wami ostatnia książka w miesiącu maju. Już więcej się nie pojawi, kolejne opinie ukażą się dopiero w czerwcu. Na koniec napiszę kilka krótkich słów o pewnej jednodniowej książeczce. A zatem bez dłuższego marudzenia zapraszma do tekstu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Banniste. Historia z dreszczykiem
Premiera: 30 maja 2019

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po ostatnich przygodach Jessika Bannister czuje, że potrzebuje urlopu. Prosi redaktora naczelnego o kilka tygodni wakacji. Ten nie tylko sięzgadza, ale teżwręcza jej bilet na rejs luksusowym liniowcem. Tak zaczyna się najbardziej przerażająca podróż Jessiki! Statek, którym płynie, w pewnym momencie natrafia na tajemniczą mgłę. PRawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy wyłania się z niej starodawny piracki galeon...

źródło opisu: okładka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tym razem nasza dziennikarka padła ofiarą rozładowanych baterii i postanawia z pewnymi obawami poprosić naczelnego o urlop. Jak możecie się domyślać z opisu na tyle książki udało jej się i wybrała się na rejs jachtem. Poznaje tam powód dla którego udzielona została jej zgoda na ten urlop ale sam powód jest tylko niewielkim wątkiem. Tutaj podobał mi się narracja podążająca dwoma czasami, oczywiście dość szybko sprawa się wyjaśnia, zważywszy na niewielką objętość powieści. Dodatkowo jest pewien wątek który pojawił się po raz pierwszy mimo iż przeczuwałem, że będzie pojawiać się częściej. Zawsze wydaje mi się iż akcja powieści leci za szybko i z chęcią, chociaż nieczęsto to piszę, to z chęcią poczekałbym na większą wersję, nawet podzieloną na kilka tomów. Nasza bohaterka zmaga się z pewną klątwą a jednocześnie odkrywa kilka innych elementów które są nie mniej ciekawe.
Polecam fanom lekkich powieści na jeden wieczór.
 Dacie szansę książce?
Jak zawsze czytam wszystkie wasze komentarze.

Ta książka pojawi się następna

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze