Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Klątwa Mórz

Przed wami ostatnia książka w miesiącu maju. Już więcej się nie pojawi, kolejne opinie ukażą się dopiero w czerwcu. Na koniec napiszę kilka krótkich słów o pewnej jednodniowej książeczce. A zatem bez dłuższego marudzenia zapraszma do tekstu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Banniste. Historia z dreszczykiem
Premiera: 30 maja 2019

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po ostatnich przygodach Jessika Bannister czuje, że potrzebuje urlopu. Prosi redaktora naczelnego o kilka tygodni wakacji. Ten nie tylko sięzgadza, ale teżwręcza jej bilet na rejs luksusowym liniowcem. Tak zaczyna się najbardziej przerażająca podróż Jessiki! Statek, którym płynie, w pewnym momencie natrafia na tajemniczą mgłę. PRawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy wyłania się z niej starodawny piracki galeon...

źródło opisu: okładka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tym razem nasza dziennikarka padła ofiarą rozładowanych baterii i postanawia z pewnymi obawami poprosić naczelnego o urlop. Jak możecie się domyślać z opisu na tyle książki udało jej się i wybrała się na rejs jachtem. Poznaje tam powód dla którego udzielona została jej zgoda na ten urlop ale sam powód jest tylko niewielkim wątkiem. Tutaj podobał mi się narracja podążająca dwoma czasami, oczywiście dość szybko sprawa się wyjaśnia, zważywszy na niewielką objętość powieści. Dodatkowo jest pewien wątek który pojawił się po raz pierwszy mimo iż przeczuwałem, że będzie pojawiać się częściej. Zawsze wydaje mi się iż akcja powieści leci za szybko i z chęcią, chociaż nieczęsto to piszę, to z chęcią poczekałbym na większą wersję, nawet podzieloną na kilka tomów. Nasza bohaterka zmaga się z pewną klątwą a jednocześnie odkrywa kilka innych elementów które są nie mniej ciekawe.
Polecam fanom lekkich powieści na jeden wieczór.
 Dacie szansę książce?
Jak zawsze czytam wszystkie wasze komentarze.

Ta książka pojawi się następna

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…