James S.A. Corey - Gry Nemezis

Książka którą czytałem długo z racji kozystania z wersji mobilnej legimi oraz pod sam koniec z czytnika. O samym czytniku napiszę Wam kilka słów w innym poście, najpierw jednak muszę go gruntownie sprawdzić. A teraz zapraszam Was do piątego już tomu z uniwersum Expanse.

---------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Mag
Seria: Expanse
Premiera: 24 kwiecień 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Gry Nemezis to piąty tom bestsellerowej serii Expanse.
Zyskaliśmy dostęp do tysiąca gwiazd i rozpoczął się największy w dziejach wyścig do zajmowania ziemi. W miarę jak wylatują kolejne fale osadników, zaczyna zmieniać się struktura władzy w starym Układzie Słonecznym.
Statki znikają bez śladu. Potajemnie zbierane są prywatne armie. Skradziono ostatnią istniejącą próbkę protomolekuły. Planety wewnętrzne zostają powalone na kolana przez ataki terrorystyczne uważane dotąd za niemożliwe. Grzechy przeszłości powracają, każąc płacić straszną cenę.
A w świecie rozdartym walką o nowy porządek, pośród krwi i ognia, James Holden i załoga Rosynanta muszą znaleźć sposób na przetrwanie i powrót do jedynego domu, jaki im pozostał.

źródło opisu: http://mag.com.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Jako że jest to już piąty tom tego uniwersum nie będę zgłębiać się w budowę postaci, ponieważ przy takiej serii nie tylko bohaterowie pierwszoplanowi ale nawet ci z drugiego czy trzeciegoplanu mają tyle czasu iż zostają zapamiętani. W tej części nasi główni bohaterowie, załoga statku Rosynant rozdziela się korzystając z okoliczności iż okręt przez dłuższy czas będzie w suchym doku. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnik może zauważyć jak mało wie o postaciach z którymi spędził dość dużą ilość stron. Muszę przyznać iż spodobał mi się ten zabieg zwłaszcza, że mimo poznawania ich przeszłości ani razu autor nie skusił się o retrospekcję. Z wielką przyjemnością przyjrzę się bliżej kolejnemu tomowi, mimo tego iż serial w tym uniwersum jest według mnie nudny i przegadany to tempo w jakim zbudowana jest książka bardzo mi odpowiada.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze