Janet Farell - Duch Mnicha

Dziś zapraszam Was na krótki tekst dotyczący siódmego już tomy z przygodami Jessiki Bannister. Czy ta jednodniowa książka, czy jak powinienem nazywać opowiadanie przypadła mi do gustu to musicie przeczytać poniżej.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historia z dreszczykiem
Premiera: 16 maj 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Stary klasztor na dalekiej prowincji Irlandii Północnej. Wieki temu mnisi opuścili go w pośpiechu, gdyż straszył w nim duch opata Victora Corbeta. Jednak Jessika Bannister nie obawia się zjaw ani upiorów. Szuka ukrytego w mrocznych zakamarkach klasztoru starożytnego kielicha, który ma magiczną moc. Plany krzyżuje jej nagłe pojawienie się ducha mnicha...

źródło opisu: okładka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tym razem razem z naszą dziennikarką zwiedzamy zamek w Irlandii. Muszę przyznać, że autorka zaskoczyła mnie iż w tym opowiadaniu nie wyskoczyła ze swoim standardowym wspominaniem o "wizjach" Jessiki, i to było zaskoczenie na plus ponieważ po mału irytowało mnie to. Opowiadanie krąży wokół pewnego kielicha którego odszukania podjęła się grupa dość oryginalnych osób. Z racji niewielkiej objętości książeczki nie będę się głębiej zapuszczał w to co dzieje się na jej kartkach i musicie ją poznać sami. Ale akurat ta część mimo iż w pewnym momencie człowiek mógł się czegoś takiego spodziewać ma delikatny powiew świeżości i z chęcią zapoznam się z kolejnymi opowiadaniami serii.Profil ksiażki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze