Herbert George Wells - Niewidzialny Człowiek

Cześć, książka a właściwie opowiadanie z którym przychodzę dzisiaj większość z was powinna kojarzyć jeśli nie w formie czytanej to w którejś z licznych ekranizacji.----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Premiera: 10 marzec 2020

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów
Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania. Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki.
Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na... niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet zabić, aby osiągnąć cel...
Niewidzialny człowiek to jedna z najpopularniejszych książek prekursora nowoczesnej fantastyki Herberta George’a Wellsa, należąca do kanonu powieści fantastycznej i będąca źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i filmowych twórców.
Film inspirowany powieścią w reżyserii Leigh Whannella z Elisabeth Moss, gwiazdą Opowieści podręcznej w roli głównej, w kinach w marcu 2020!
KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Krótkie opowiadanie do poznania w jeden dzień. Chyba nie muszę pisać iż w wyniku pewnego eksperymenty pewien naukowiec zostaje niewidzialny. Oryginalne wydanie ukazało się w 1897 i właśnie w tym okresie dzieje się akcja. Może zdziwi was ale sam niewidzialny człowiek jest w tym opowiadaniu rolą poboczną. A samą tajemnicę poznania poznajemy niejako pod sam koniec powieści.
 Wybaczcie, że tak krótko ale tak naprawdę to nie wiem co napisać na jej temat ;)
Opowiadanie godne polecenia.
 Znacie?


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze