Przejdź do głównej zawartości

Magdalena Kozak - Nocarz

Wziąłem tę serię tylko dlatego iż tom drugi i trzeci jest w Kolekcji Mistrzów Fantastyki, a jako że zaczynanie serii od drugiego tomu jest niebezpieczne i łatwo wtedy zgubić się w wykreowanym uniwersum wolę zacząć od początku. Chętnych na moją opinię o książce zapraszam poniżej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Wampiry z ABW
Premiera: 1 styczeń 2015

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Wiadomo — stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek, który każe trzymać język za zębami. Nie jest łatwo. Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny we krwi czują, że istnieją. Taką drogę wybrał również bohater książki Magdaleny Kozak. Służbie dla Ojczyzny gotowy był poświęcić wszystko. Dostał nowe życie, nową tożsamość, nową misję. Trafił do tajnej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań zajmowała się walką z Renegatami — groźnym rodem wampirów. Stosując coraz nowsze i brutalniejsze metody, Renegaci pozyskiwali świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększali swoje szeregi. Vesper stanął przed wyborem: ile można poświęcić dla obrony innych, ofiarować własne życie? A co będzie, jeśli wówczas sam zostanie wampirem?
Książka Magdaleny Kozak przedstawia intrygującą wizję polskiej rzeczywistości, w której rozgrywają się rzeczy, o jakich zwykłym obywatelom nawet się nie śniło. Nic w tej książce nie jest jednoznaczne, nawet dobro. Żaden bohater nie jest jednowymiarowy. Ta historia na pewno cię zaskoczy.
Jeśli myślałeś, że wampiry nie istnieją, zobacz, jak bardzo się myliłeś...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Seria z wampirami w tle. No może nie do końca w tle gdyż stanowią główną oś fabularną. Mamy tutaj do czynienia z dwiema grupami wampirów. W pierwszym tomie przyjrzymy się bliżej Nocarzom. Powiedzmy, że takiej policji która ma za zadanie pilnować równowagi oraz aby wampiry nie opijały się za bardzo. Śledzimy akcję towarzysząc najnowszemu członkowi ekipy Vesperowi, notabene jego imię kojarzy mi się z wydawnictwem o tej samej nazwie. Ale odbiegam od tematu. No więc naszego bohatera poznajemy jeszcze jako człowieka i kandydata na członka ABW, później przeniesienie do tajnej organizacji, męczące szkolenie i tym podobne. Nie będę się wdawał w szczegóły. Mogę napisać iż mimo kilku typowych podejść do wampiryzmu jest tu dużo oryginalnych materiałów. A styl pisania autorki jest lekki i sprawiający iż te czterysta stron możnaby spokojnie przyswoić w jeden dzień.
Sama książka jest powieścią akcji, i mimo tego iż pędzi ona dość szybko to na szczęście nie miałem nigdy efektu przemęczenia i czekania na "zaczęrpnięcie tchu", jeśli chodzi o opisy to tak szczerze mimo iż nie są one przesadnie szczegółowe to są wystarczające. W pierwszym tomie autorka skupiła się na Nocarzach co zresztą można wywnioskować po tytule książki, część drugi Renegat to już druga grupa konfliktu i tak prawdę mówiąc nie mogę się doczekać cóż takiego o nich stworzyłą oraz jaką mają motywację. Ponieważ sami Nocarze zachowują się trochę jak najemnicy i wykonują wydane rozkazy. Kto wie, może moje zdanie na temat Renegatów zmieni się po lekturze tamtej książki.
Podsumowując. Książka pełna akcji z podlanymi umiarkowanie mocami wampirycznymi. Lekka lektura na jeden góra dwa dni. Bardzo dobry początek serii, oby w dalszych częściach został utrzymany poziom.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…