Przejdź do głównej zawartości

Magdalena Kozak - Młody

I kończymy z serią a właściwie cyklem Wampiry z ABW, niestety w kolkcji "Mistrzowie Polskiej Fantastyki" są tylko tomy dwa oraz trzy. Jednak nie rozstajemy się jeszcze z tą kolekcją, mimo iż odłożyłem ją aby poznać cały cykl to dwie ostatnie książki z kolekcji to oba tomy Zakonu Krańca Świata który zamówiłem już w sklepie hit salonik, ponieważ nie byłem pewny czy kiosk w mojej miejscowości jest otwarty a nie chciało mi się iść na miasto tylko po książki. Ale odbiegam od tematu, zapraszam na ostatnie spotkanie z cyklem Magdaleny Kozak.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Wampiry z ABW
Premiera: 24 maj 2017

------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Czasem okazuje się, że osiągnąć szczyt marzeń, to dopiero początek prawdziwych kłopotów.
Od kiedy Vesper został lordem, na jego głowę spadają same problemy.
I nie chodzi tylko o to jak wykarmić i opłacić własny ród. Także droga do współpracy z pozostałymi wampirzymi lordami, o sięgającym setek lat doświadczeniu, nie jest dla młodego ex-nocarza usłana krwistymi różami.
Na szczęście świat sam domaga się rodu Inanitów. Tych, którzy nie są ani dobrzy, ani źli.
Kiedy potrzebę tę odczuje boleśnie cała wampirza społeczność, gdy niepewność, czy najgroźniejsi wrogowie faktycznie czyhają na zewnątrz wampirzych klanów, zatruje pobratymczą krew, karty rozdawać będą Ci, którzy nawet wśród wampirów potrafią stać się mrocznymi cieniami.
I nic już nie będzie takim jak było...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Zakończenie historii Vespera. Tak szczerze to jest ono, przynajmniej moim zdaniem niepotrzebne. Ale skoro już powstało to wypada napisać cokolwiek. Szczerze to nie będę pisać o postaciach ponieważ tak po prawdzie to nie czułem tam żadnego rozwinięcia względem poprzednich tomów. Na szczęście książkę czytało się szybko dzięki przyjemnemu stylowi pisania autorki. Jednak postacie są zbyt płaskie jak na tak długi cykl. Tak szczerze to są one dobre na jeden góra dwa tomy, na dłuższy cykl są zbyt proste i nie zmieniające się na łamach powieści. Naprawdę, w ogóle nie czułem aby bohater w jakimś stopniu zmieniał się od czasów Nocarza. Oczywiście różne strony, dzięki którym poznawał inny punkt widzenia ale on sam w ogóle się nie zmieniał.
Opisy lokacji, mimo że jakieś były to niezbyt rozbudowane albo wręcz szczątkowe.
Ogólnie seria jest ciekawa i mimo że niepotrzebna do czwartą część można przeczytać bez większych oczekiwań.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…