Przejdź do głównej zawartości

Maja Lidia Kossakowska - Zakon Krańca Świata tom 2

I kończymy drugą serię w tym miesiącu. Udało się zmieścić dwie tylko dlatego iż ta ma dwie części a nie jak poprzednia aż cztery. Ale nie rozpisujmy się o tym a przejdźmy do tematu posta.


--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Zakon Krańca Świata
Premiera: 22 listopad 2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kiedy życie Larsa Bergensona, bezwzględnego Grabieżcy, zamienia się w dymiące zgliszcza nie pozostaje mu nic innego, jak ruszyć na północ. Droga wiedzie go do Wyroczni i Drzewa, które w tajemny sposób, nieustępliwe go przyzywa i nieustannie wpływa na jego życie. Za sobą Berg „Końska Czaszka” pozostawia wielu potężnych wrogów, którzy gotowi są na wiele, byle tylko mu zaszkodzić.
Wszystkie istoty, które spotka po drodze, potwory, z którymi będzie musiał się zmierzyć, wystawią na próbę jego siłę i wiarę w samego siebie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Tak naprawdę to seria niepotrzebnie [przynajmniej moim zdaniem], została podzielona na dwie części. Książkę czytało się szybko ale tak szczerze mówiąc to pozostawia ona czytelnika z dużą ilością pytań. Jeśli jest na rynku książka która opisuje dalsze dzieje bohaterów to może nie sięgnę po nie ze stu procentową pewnością ale chętnie dałbym ją na listę do przeczytania. Ta część jest krótsza od tomu pierwszego i przez to wędrówka bohatera nie wydaje się jakoś szczególnie trudna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dla większości postaci Zakon Krańca Świata jest tylko mitem.
 O samej książce mogę napisać tylko tyle, że jest dobra i nic poza tym. Wątpię bym pamiętał z niej cokolwiek za jakieś sześć miesięcy. Najbardziej brakowało mi jakiejś postaci z charakterem.
Ta seria to mój pierwszy kontakt z dziełami pisarki i mimo że nie skreślam jej to zastanowię się nad sięgnięciem po inne jej dzieła. Co uważam za największą wadę książki? Brak odpowiedzi na pytania czytelnika, takie jak "Co doprowadziło do końca świata?", bo to, że każdy miał taki koniec jakiego najbardziej się obawiał [nie było dokładnie tak napisane ale zbyt duży spoiler bym dał pisząc inaczej], czy "Co z postaciami?", ponieważ mimo tego iż są one proste to autorka zostawia czytelnika w takim momecie iz ten mówi coś w stylu "Ej, już? Koniec? A co z...", dlatego jak pisałem książka jest dobra ale nic ponad to.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…