Przejdź do głównej zawartości

Magdalena Kozak - Renegat

Cześć, i jak obiecałem dalej pozostajemy przy serii Wampiry z ABW, tym razem tom drugi. Jakbym miał podsumować na szybko to ten tom trzyma poziom poprzedniej części. A coś więcej to zapraszam poniżej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Wampiry z ABW
Premiera: 1 stycznia 2015

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kiedyś Jerzy Arlecki, nowy nabytek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie chciał wierzyć w wampiry, ani tym bardziej w ich doborową jednostkę, chroniącą ludzi przed spragnionymi świeżej krwi renegatami. Kiedy jednak sam obudził się dla Nocy przysięgał i sobie i innym, że zawsze będzie po stronie tych dobrych i prawych. Czy zdoła dotrzymać swojej przysięgi?
Ranny Vesper trafia w ręce renegatów, ci zaś próbują utrzymać go przy życiu. Młody nocarz jest przecież legendą, jest tym, który ośmielił się dokonać zamachu na samego Lorda Ultora. Renegaci nie mogą dopuścić, by zmarł w skutek odniesionych ran, poją go więc prawdziwą krwią. Vesper staje się pełnowymiarowym wampirem, uzależnionym od ludzkiej krwi.
Życie w szeregach dotychczasowego przeciwnika stanowi nie lada wyzwanie. Dla jednych jest zdrajcą i mordercą, dla innych wrogiem, dla jeszcze innych niepokonanym desperado…
Jak Vesper odnajdzie się w nowej roli? Kto kłamie a komu można zaufać, gdzie kończy się dobro a zaczyna zło? Sytuacja wydaje się bez wyjścia. Starzy przyjaciele dyszą żądzą zemsty, nowi przyjaciele to tak naprawdę starzy wrogowie, a ponad wszystkim stoją piękna kobieta i wielka polityka.
Powieść nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2007.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Na początku małe ostrzeżenie z racji iż fabuła Renegata jest bezpośrednią kontynuacją Nocarza i jest on skutkiem zakończenia pierwszej części lepiej byście mieli za sobą tamtą część.
Vesper, chcącm nie chcąc został Renegatem. Jest to przeciwna strona barykady, ale myliłby się ten który sądzi iż teraz będzie walczył z dawnymi towarzyszami broni. Na horyzoncie pojawił się nowy, tak samo potężny co tajemniczy wróg. I to tyle jeśli chodzi o fabułe w książce.
Bohaterowie, szczerze to postacie stworzone przez autorkę w tej części są jakby bogatsze niż w poprzedniej. Widać to tym bardziej gdy starzy znajomi pojawiają się. Wypadają wtedy bardzo blado. Jakbym miał porównać do sceny to jest ona mniej więcej tak. Pierwszy plan Vesper, drugi Renegaci i dalej cała reszta.
 Jeśli chodzi o tempo akcji to mam wrażenie iż względem pierwszej części bardzo wychamowała. Nie aż tak by nudzić ale to tak jakby mknąc ile fabryka dała zwolnić nagle do prędkości zalecanej na autostradach. Nie jest to minus ponieważ mimo spowolnienia nadal zdażają się elementy akcji ale jest ich mniej i jakby pisarka chciała pokazać coś pomiędzy nimi. W sumie to pokazała ale nie będę o tym pisał by nie psuć Wam przyjemności z lektury. Jeśli chodzi o styl jakim jest napisana ta część to tym którym przypadł do gustu Nocarz, Renegat również się spodoba. A ci co nie znają niech wiedzą iż jest on łatwy do zatopienia się w wykreowanym świecie. Pewnie pomaga w tym to iż tamten świat jest praktycznie taki sam jak nasz ale nawet gdyby tak nie było styl pisania autorki jest pisząc w skrócie "szybki, łatwy i przyjemny".


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Przeczytałam 3 tomy tej serii, czwarty, ten najnowszy, jeszcze przede mną. I powiem tak: wiem, że to nie jest najambitniejsza literatura, ale jak to się fajnie czyta :) i jakiej radości dostarcza, chociaż w moim przypadku to była radość raczej niezamierzona przez autorkę, bo ja traktuje te książki jak komedie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie jestem w połowie tomu trzeciego a czwarty ładnie czeka na czytniku ;)
   Może to nie jest tym jednodniowych opowiadań niczym "przygody jessicy bannister", ale jest dobrym relaksatorem.
   Mam w planach do końca miesiąca poznać cały cykl i jak na razie jest to do zrobienia ;)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…