Przejdź do głównej zawartości

Kornel Mikołajczyk - Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął

 Dlaczego muszę mieć tak mało czasu gdy trafiam na takie książki. Ta pozycja mimo iż nie idealna jest bardzo dobra i godna polecenia.


------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: GMORK

Premiera: 3 sierpień 2020

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

XXII wiek nie musi oznaczać braku zapotrzebowania na prywatnych detektywów. W cyberpunkowej Gigalopolis klasycznie błyskotliwy Valter Fingo do spółki z hologramową, zjawiskowo urodziwą asystentką Luką i półmechanicznym kotołakiem o umyśle człowieka porywają się na każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie; są przecież specjalistami od spraw niemożliwych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Przyszłość, wszechobecna technika i mnóstwo udogodnień na wyciągnięcie ręki. W tym świecie poznajemy Val, prywatnego detektywa od jak sam je nazywa "spraw niemożliwych". Główny bohater jest typowym przedstawiciel tego gatunku. To znaczy jako jedyny a raczej jeden z nielicznych posiada tylko minimalną ilość nazwijmy to wszczepów. Jak przystało na detektywa jest niczym Sherlock Holmes cyber miasta. Jednak jego partnerzy to już większa oryginalność. Luka holo-ciało, jego asystentka oraz kotołak połączenie zwierzaka, cyborga i ..., ale nie będę tu zdradzał, przekonajcie się sami. Co do samej książki to jest ona podzielona na kilka spraw w których poznajemy metody pracy detektywa oraz jego sposób myślenia. Trochę żałuję iż jest tak mało rozmów ze współpracownikami ale to tylko takie czepianie na siłe. Jeśli macie czas to książkę czyta się bardzo szybko czego zasługą jest lekkie pióro i bardzo przyjazny język autora. Dodatkowo pomimo umieszczenia glosariusza na końcu książki jakoś nie widziałem przymusu by go odczytywać. Jednakże dla poszerzenia swojej wiedzy o uniwersum. Która przyda się jeśli autor postanowi napisać kolejną książkę w tym uniwersum oraz w stym stylu. Książkę mogę z czystym sumieniem polecić fanom cyberpunku, urban fantasy czy bardziej pozytywnemu przedstawieniu przyszłości. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…