Przejdź do głównej zawartości

Brown Ryk - Pierścienie Przystani

I drugi tom już za mną, mam troszkę większy pogląd na cykl i chętnie przeczytam kolejne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Premiera: 23 lipiec 2020

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Okręt zagubiony w obcym zakątku Galaktyki czeka długa i trudna droga powrotna. Rodzima planeta niezwłocznie potrzebuje pomocy. A na domiar złego kończy się żywność…
Załoga „Aurory” musi zaufać swoim nowym sojusznikom, jeśli chce przetrwać. Sytuacja okazuje się jednak poważniejsza, niż sądzili, a ich decyzje mogą wpłynąć na losy Galaktyki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Drugi tom opisuje dalsze przygody załogi okrętu Aurora. Tym razem są na księżycu w Pierścieniach Przystani. Trochę zaskoczyła mnie niewielka objętość tej książeczki. Jeśli kolejne tomy też takie będą chyba będę musiał zakwalifikowac ją do książek jednodniowych. Nie jest to minusem. W sumie to nawet wręcz przeciwnie, ponieważ gdy ma się mało czasu na czytanie taka książeczka którą dość szybko się pochłonie jest świetnym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. Minusem książki który mam nadzieję zniknie w przyszłości jest brak jakiegoś zróżnicowania rasowego. Dzięki przystankowi w pierścieniach przystani dostaliśmy trochę historii, jest tego niewiele ale w wystarczającej ilości by pobudzić ciekawość. Jeśli chodzi o ilość akcji to przez połowę powieści jest ona powiedzmy iż wolna i raczej pokazuje podejście w stylu "odpocznijmy i naprawmy się", jednak później ostro przyspiesza. Miłym wątkiem jest delikatne ukazanie postaci w troszkę większym zbliżeniu. Przez co nabierają one głębi. 
Podsumowując tom drugi trzyma poziom poprzedniczki o stawia poprzeczkę wysoko dla trzeciego tomu cyklu.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…