Przejdź do głównej zawartości

Brown Ryk - Aurora CV-01

I kolejna książka której nie spodziewałem się przeczytać we wrześniu. Na szczęście ta powieść jest na tyle krótka iż bardzo szybko się ją ukończyło.


------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Premiera: 28 maj 2020

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Wyniszczony zarazą świat, który powstaje z kolan. Bezwzględny wróg, który grozi inwazją. Młody mężczyzna pragnący uwolnić się z cienia własnego ojca. Okręt obsadzony świeżo upieczonymi absolwentami akademii. Ściśle tajny eksperymentalny napęd. Wątpliwy sojusz z tajemniczą zielonooką kobietą.

Załoga „Aurory” nawet nie podejrzewa, jak śmiałe plany ma wobec niej przeznaczenie. A to dopiero początek…

----------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Początek serii, jednej z dłuższych cykli. Pierwsze tomy mają trudne zadanie przyciągnąć czytelników w nowy nieznany świat. Ta powieść jest swoistym połączeniem postapo i scifi. Ludzkość po tak zwanych czasach ciemnych odzyskuje pomału swoją wiedzę, ale nie wnikajmy w to. Tytułowa Aurora jest nowoczesnym okrętem który ma pewien eksperymentalny napęd. Jak możecie łatwo się domyślić ze znajomości filmów scifi coś nie do końca poszło według planu. Dzięki tym niezaplanowanym czynnościom lądują w samym środku starcia i chcąc, niechąc zostają wplątani w bieg wydarzeń. I tak muszą jakoś znaleźć drogę do domu. Powieść jest pełną akcji i pisana bardzo lekko. Czytając ją przypominały mi sie odcinki serialu Star Trek czy innych podobnych. Chętnie przekonam się cóż dalej autor wymyślił. Bohaterowie, mimo ograniczego wspominania o nich widać tam potencjał, co ważne powieść nie posiada wątków romantycznych. I bardzo mnie to cieszy ponieważ ostatnio duża ilość czytanych prowadzi go w sposób tworzony na siłę i bardzo sztucznie. Jeśli tu się jakiś pojawi w dalszej części fabuły to w zależności od jego poprowadzenia może być plusem bądź minusem całego cyklu. 
Powieść idealna do przeczytania w jedno popołudnie lub wieczór, i jako wstęp do większej przygody, lub przygód spełnia swoją rolę.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…