Katarzyna Berenika Miszczuk - Noc Kupały

 Druga część cyklu Kwiat Paproci zostawia z pytaniem, lecz nie takim jak większość środkowych tomów.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?

Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali się zupełnym przypadkiem. Gosia chciałaby w to wierzyć, ale trochę to trudne, gdy ukochany Mieszko ciągle myśli o swojej dawnej żonie Ote. Zwłaszcza gdy ta okazuje się wcale nie tak martwa, jak przypuszczała Gosława. W dodatku Ote bardzo się nie podoba, że młoda szeptucha i Mieszko tak się do siebie zbliżyli. Nim ich uczucie zdąży się porządnie rozwinąć, między kochanków wkradnie się zazdrość.

Niestety, tysiącletnia rywalka to niejedyne zmartwienie Gosi. Zbliża się Noc Kupały, podczas której ma się wypełnić przeznaczenie szeptuchy. I choć Baba Jaga zaopatrzyła swoją podopieczną we wszystkie możliwe amulety i zaklęcia, Gosława ma złe przeczucia. Wprawdzie bogowie może i są gburowaci, ale przecież nie głupi. A przynajmniej tak się im wydaje.

Potężna dawka humoru, moc słowiańskich wierzeń i romans, jakiego jeszcze nie było!

Pozwól się oczarować miłosnej magii "Nocy Kupały"!


źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/noc-kupaly.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Opinia:

Na początku chciałbym powiedzieć, że "Noc Kupały" jest dobrą kontynuacją serii. Mimo wprowadzenia pewnego demona który oprócz swojej postaci ma możliwość zamiany w sowę co troszeczkę mi nie pasuje. Na szczęście jest to mała rysa na ogólnie dobrej książce. Interesującą nowinką są retrospekcję (nie do końca, ale używając innego sformułowania mógłbym zaspojlerować coś ciekawego), oraz pełną akcji oraz pewnego zakrętu fabularnego pod koniec książki. Mam też pewien problem z tą serią, mianowicie z jednej strony jestem ciekaw głównego nurtu tomu trzeciego a z drugiej boję się iż zmieni się ona w stuprocentowy romans a cała reszta zejdzie nie tyle na dalszy plan ale jako element tła a to byłby błąd który mógłby pogrążyć tę serię.

Komentarze