Agatha Christie - Morderstwo w Boże Narodzenie

No cóż, zaczynamy z klasyką na blogu. I to od razu z "grubej rury". Ta książka jest jedną z przygód Herkulesa Poirot'a. W najbliższym czasie będą jeszcze cztery teksty [te książki które zakupiłem w Empiku], wiecie osobiście to Herkules i Sherlock stoją u mnie na tym samym miejscu na podium i ciężko mi pisać ich opinie dlatego z góry przepraszam jeśli będzie ona nijaka ;)

-------------------------------------------------------------------------------

Okładka:-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Zbliża się Boże Narodzenie. Senior rodu Simeon Lee do swej rezydencji zaprasza najbliższych krewnych. Spotkanie jest nietypowe i ma niezbyt rodzinny charakter. Na dodatek wśród zebranych pojawia się uchodzący za czarną owcę syn oraz wnuczka, którą rodzina widzi po raz pierwszy. W ponurej atmosferze podsycanej pragnieniem odziedziczenia jak największego spadku zebrani dowiadują się o zabójstwie złośliwego milionera.

Do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot. Przed detektywem trudna zagadka – okazuje się bowiem, że z sypialni Simeona zniknęły diamenty, nie wszyscy goście ujawnili prawdziwą tożsamość, a zamordowany miał niejednego wroga…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Przestępcy, mordercy, złoczyńcy nie robią sobie wolnego w święta. Takie zdanie przychodzi do głowy po tej książce i człowiek nie ma pojęcia gdzie je słyszał. Książka opowiada jak pewien milioner który zdobył bogactwo w Afryce przed świętami zwołuje swoje dzieci do domu oraz kilku niespodziewanych gości. Nie będzie dużym spojlerem jeśli powiem, że zostaje on zamordowany a nasz bohater stara się rozwikłać tę zagadkę. 
Styl autorki jest powiedziałbym bogaty w detale lecz nie szczegółowy, co może się podobać lecz wcale nie musi. Wiem, że to zdanie brzmi trochę dziwnie tak jest. Autorka potrafi nie podając szczegółów otoczenia a jedynie elementy niezbędne pokazać potencjalny ciąg wydarzeń. Tak, że widzimy motywy i prawdopodobne zdarzenie i poprzez eliminację staramy się znaleźć ten jeden prawdziwy. Dzięki takiemu stylowi książeczkę czyta się bardzo szybko i gdyby się spieszyć to możliwe jest jej ukończenie w jeden wieczór.profil książki na lubimy czytać:

Komentarze