Przejdź do głównej zawartości

Agatha Christie - Tajemnicza Historia w Styles

I oto druga z pięciu książek które mam zamiar Wam w dość krótkim okresie czasu przedstawić. Tym razem jest to "pierwsza zagadka Herkulesa Poirot'a", kto wie może dzięki tym tekstów przekonam Was abyście nie bali się klasyki.

----------------------------------------------------------------------------

Okładka:----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Klimat starej angielskiej posiadłości, rodzinne niesnaski i skandale, spalony testament i wiele mylnych tropów. Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę rezydencji Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości?

Nad rozwikłaniem zagadki po raz pierwszy razem pracują – kapitan Hastings, marzący o tym, żeby być Sherlockiem Holmesem, i Herkules Poirot, który nie musi o tym marzyć.

źródło opisu: http://www.agathachristiekolekcja.pl/ksiazki/tajemnicza-historia-w-styles.html?category=

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Gdy wszystkie ślady wskazują na jedną osobę, lepiej sprawdź czy nie jest wrabiana. 
Kolejna książka z dość mocno ograniczonym miejscem akcji oraz wieloma postaciami. Jednak co do tego to nie powinniśmy się dziwić gdyż te elementy to punkt wspólny dzieł pisarki. Dzięki temu mogła ona pokazać naturę ludzi za pomocą obserwacji nie tylko jako narratora. Lecz także innych osób występujących w książce. Dzięki temu mamy więcej danych do śledztwa oraz próby odgadnięcia sprawcy morderstwa. Ta książka mimo, że jest opisywana jako "pierwsza zagadka H.P.*", nie jest pierwszą w której nasz ulubiony detektyw się pojawił. Sposób na pokazanie pierwszej sprawy niejako w środku czy w jakimś innym miejscu cyklu ma swoją nazwę ale nie pytajcie mnie o nią, gdyż niestety jej nie znam. W tej książce uczymy się by nie ufać "potopowi dowodów" oraz "słabemu alibi", a może raczej powinienem powiedzieć "by mimo potopowi dowodów, nadal mieć otwarty umysł i szukać głębiej". Kto wie co jest ukryte w najgłębszych czeluściach.


* H.P. - Herkules Poirot nie mylić z Harrym Potterem

Profil książki na lubimy czytać: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…