Agatha Christie - Tajemnicza Historia w Styles

I oto druga z pięciu książek które mam zamiar Wam w dość krótkim okresie czasu przedstawić. Tym razem jest to "pierwsza zagadka Herkulesa Poirot'a", kto wie może dzięki tym tekstów przekonam Was abyście nie bali się klasyki.

----------------------------------------------------------------------------

Okładka:----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Klimat starej angielskiej posiadłości, rodzinne niesnaski i skandale, spalony testament i wiele mylnych tropów. Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę rezydencji Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości?

Nad rozwikłaniem zagadki po raz pierwszy razem pracują – kapitan Hastings, marzący o tym, żeby być Sherlockiem Holmesem, i Herkules Poirot, który nie musi o tym marzyć.

źródło opisu: http://www.agathachristiekolekcja.pl/ksiazki/tajemnicza-historia-w-styles.html?category=

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Gdy wszystkie ślady wskazują na jedną osobę, lepiej sprawdź czy nie jest wrabiana. 
Kolejna książka z dość mocno ograniczonym miejscem akcji oraz wieloma postaciami. Jednak co do tego to nie powinniśmy się dziwić gdyż te elementy to punkt wspólny dzieł pisarki. Dzięki temu mogła ona pokazać naturę ludzi za pomocą obserwacji nie tylko jako narratora. Lecz także innych osób występujących w książce. Dzięki temu mamy więcej danych do śledztwa oraz próby odgadnięcia sprawcy morderstwa. Ta książka mimo, że jest opisywana jako "pierwsza zagadka H.P.*", nie jest pierwszą w której nasz ulubiony detektyw się pojawił. Sposób na pokazanie pierwszej sprawy niejako w środku czy w jakimś innym miejscu cyklu ma swoją nazwę ale nie pytajcie mnie o nią, gdyż niestety jej nie znam. W tej książce uczymy się by nie ufać "potopowi dowodów" oraz "słabemu alibi", a może raczej powinienem powiedzieć "by mimo potopowi dowodów, nadal mieć otwarty umysł i szukać głębiej". Kto wie co jest ukryte w najgłębszych czeluściach.


* H.P. - Herkules Poirot nie mylić z Harrym Potterem

Profil książki na lubimy czytać: 

Komentarze