Daniel Arenson - Ziemia osamotniona tom 1

Cześć, na początku chciałem Wam powiedzieć, że tak naprawdę to książka której opinie czytacie przeczytałem 30 listopada ale, że już zamknąłem miesiąc to wskoczy ona jako pierwsza w grudniu. Chociaż i tak podejrzewam, że grudzień będzie pod względem czytelniczym słabym miesiącem. Porzynajmniej tak było rok temu, o ile dobrze pamiętam. No dobra, ale wróćmy do książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Wschód Ziemi
Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 6 czerwiec 2018

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Przybyli z otchłani kosmosu, żeby nas zniszczyć. Przed pięćdziesięciu laty żądni krwi obcy spustoszyli Ziemię. Większość ludzkości zginęła. Stoczyliśmy się w ciemność. Ale teraz odradzamy się z popiołów. Nadszedł czas, żeby stawić im czoła. Marco Emery urodził się w czasach wojny i na własne oczy widział jak jego matka zostaje pożarta przez obcych. Dołącza do Sił Obronnych Ludzkości, armii złożonej z poborowych, która chroni Ziemię i kosmos. Zanim stanie twarzą w twarz z obcymi, Emery musi przejść podstawowe szkolenie wojskowe i stać się żołnierzem. W starciu z przybyszami z kosmosu, Ziemia jest osamotniona. Jednak my się nie poddamy. Staniemy do walki i zwyciężymy. Jeśli jesteś fanem Gry Endera, Wojny starego człowieka i serii Battlestar Galactica, pokochasz Wschód Ziemi, nową serię powieści science fiction. Książka autora bestsellerów z listy USA Today.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoniezwykle.pl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Pierwszy tom młodzieżówki sci-fi, jest interesująca a dzięki lekkiemu pióru autora czyta się dość szybko te trzysta sześćdziesiąt stron. Chociaż jak na ten gatunek to taka ilość nie jest zbyt duża. Ta część ma za zadanie przybliżyć nam bohaterów i mimo iż robi to poprawnie to wprowadza pewien element nieco na siłę. Oczywiście mógłbym go tutaj podać ponieważ nie należy do głównych wątków a raczej gdzieś w tle jednak mam lekkie obawy iż nabierze on na znaczeniu w dalszej części. Wiecie, może ja jestem spaczony przez inne książki ale jak ktoś po kilka(dziesiąt), razy mówi o tym co się stało. Albo przez dosłowne pokazanie, albo między wersami, to wietrze tam spisek i opcję iż zostało to sprowokowane. Może zdziwi Was informacja, że ta fabuła książki ani razu nie opuszcza Ziemi. No, może stosuje lekkie niedomówienie, ale mieszcze się w granicach "błędu statystycznego". Bohaterowie. Mimo tego iż przez cały tom mamy okazję poznać ich oraz zapałać sympatią to jakoś, nie potrafię tego uczynić. Nie to aby nie byli oni źli czy coś w tym stylu, po prostu są bardzo obojętni. Ale, może ulegnie to zmianie kiedy będę miał okazję poznać kolejne tomy serii.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4845755/ziemia-osamotniona

Co czytam:


Komentarze