Przejdź do głównej zawartości

Camile Gale - Indygo

I kolejna szybka książka przeczytana i co by nie mówić udany debiut audtorski. Pamiętajcie tylko iż ja od fantastyki wymagam więcej i mogę się troszkę pastwić nad nią.

------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Poligraf
Seria: Indygo
Premiera: 31 stycznia 2019

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Skye, trzydziestoletnia rozwódka, wiedzie uporządkowane i nieco nudne życie agentki nieruchomości. Wszystko zmienia się, gdy w jej biurze pojawia się tajemniczy brunet Daniel, który okazuje się wilkołakiem. Pracując dla Daniela, Skye pakuje się w tarapaty, gdy na jaw wychodzi, że jest ona człowiekiem indygo odpornym na hipnozę wampirów. By ochronić dziewczynę przed ich zakusami, Daniel i jego wataha przyjmują ją pod swoją opiekę, wtedy poznaje ona trudne zależności hierarchiczne panujące w stadzie. Tymczasem odkrycie specyficznych zdolności indygo staje się dla Skye dopiero początkiem problemów, zwłaszcza gdy okazuje się, że rodzące się między nią a Danielem uczucie nie wszystkim jest na rękę…

źródło opisu: https://wydawnictwopoligraf.pl/1132/gale-camille/indygo.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Kolejna książka z którą mam problem. Nie w sensie negatywnym. Może zacznę tak. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie nie jestem w grupie docelowej Indygo. Możliwe, że dlatego irytowało mnie delikatne dość częste pisanie o tym jak to "zabójczo przystojny", jest pewien partner Skye. W sumie to praktycznie każdy przedstawiciel płci męskiej okazuje się tutaj ideałem. Czasem aż miałem myśli typu "nie no ona opisuje ich niczym kotka w rui", dodatkowo gdy bohaterka mówiła o sobie czy to jak się zachowywała miałem delikatną nadzieję [na szczęście ta się spełniła], aby nie zamieniła się ona w pięćdziesiąt twarzy szarego. Kiedy już doszły wątki fantastyczne, tak mniej więcej w 1/4, to czułem delikatny zapach zmierzchu. Tu jednak kończą się podobieństwa, no niby jest jeszcze jedno ale nie będę o nim wspominać. Fabuła, poza tym iż od pewnego momentu bohaterka zachowuje się jakby miała syndrom "kobiety w opałach", i wszyscy lecą ją ratować to muszę przyznać iż zaciekawiła mnie ona. Szczególnie ta rzadkość tytułowych Indygo, nie będę tu pisał kim są ale jest to duży plus powieści. Ponarzekałbym na to, że postacie są dość jednowymiarowe i ciężko znaleźć w nich coś więcej ale to ma być część serii więc kto wie może takie jest założenie autorki by w każdym tomie pokazywać inną ich stronę. Styl autorki, jest dobry, szczególnie patrząc na to iż to dopiero początek jej drogi literackiej ale mogłaby popracować nad zbytnim wychwaleniem postaci oraz zgłębieniem ich osobowości. A zapomniałbym, uniwersum. Świat praktycznie taki jak widzimy za oknem. Jednakże istnieją istoty magiczne jak wampiry, wilkołaki, czarownicy i tym podobne. Nazywane są grupowo nieludźmi i ..., nie tego będziecie musieli sami się dowiedzieć.

 Czytaliście?
Macie zamiar?
Czytam wszystkie komentarze


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Ja podziękuję :) mnogość określeń typu "zabójczo przystojny" doprowadza mnie do szału :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, nie lubisz jak bohaterki zachowują się jak w rui ;)
   Mam nadzieje, że inne książki pokazane na blogu bardziej Cię zainteresują.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ja również nie lubię takich stwierdzeń. Już nie bądźmy takimi ludźmi, którzy patrzą tylko na wyglądu u partnera, bo to jest zdecydowanie za płytkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale mimo tego mojego narzekania na nią i tak przeczytam kolejną część serii Indygo ;)

   Pozdrawiam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…