Janet Farell - Klątwa Pięknej Hinduski

To już robi się pomału stałym wątkiem na blogu. Moja krótka opinia na temat tej jednodniowej książeczki. I tak pewnie będzie do czasu aż kolekcja się nie zakończy ;)

--------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister.Historie z Dreszczykiem
Premiera: 19 wrzesień 2019

-------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Przyjechała za ukochanym mężczyzną z Indii do Szkocji - obcego, nieznanego kraju. Gdy wśród miejscowych rozeszła się plotka, że jej ojciec jest magiem, ludzie dokonali samosądu i spalili dom, w którym mieszkała. Jednak duch pięknej Hinduski wraca po latach, by się zemścić! Klątwa będzie trwać do momentu, aż jej dusza nie zazna spokoju. Jessica Bannister ryzykując życiem postanawia pomóc Hindusce znaleźć wieczne ukojenie. Ale czy jej duch chce tego samego?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

--------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 To opowiadanie jest inne niż dotychczasowe. Nie wiem czemu ale czytając tę historię miałem uczucie "deja vu", i jakbym już ją poznawał. Ale nieważne, w tej części mamy do czynienia z bardziej mściwym duchem a sama Jessica oddała część miejsca w opowiadaniu innym osobom. Nie było tego dużo ale daje się to zauważyć, szczególnie w końcówce. Co mnie zaskoczyło, to postać Jima, fotoreportera towarzyszącego naszej dziennikarce. Bez spoilerów napiszę iż zobaczył coś co we wcześniejszych tomach pozostawało poza jego percepcją. Ciesze się również iż autorka w tym opowiadaniu niejako od początku umieściła bohaterów na miejscu akcji a nie kazała czytelnikowi towarzyszyć im podczas zebrania w redakcji i wysłania ich tam. Dzięki temu oszczędziliśmy trochę miejsca. Ten tom jak żaden do tej pory cierpi również z powodu niewielkiej objętości [w innych też narzekałem, ale tutaj widać to lepiej], otóż przez trzy czwarte opowiadania ładnie jest wszystko budowane by nabrać nagłego i bardzo dużego rozpędu w samej końcówce. Nie będę wdawał się w szczegóły ponieważ powtórzyłbym już tekst z poprzednich tomów ;)Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Książka wydaje się bardzo intrygująca. W wolnej chwili chciałabym po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz czas do 3 października aby znaleźć ją w salonikach prasowych. Podejrzewam, że w Empikach ten numer może być trochę dłużej. Albo możesz również zamówić numery które już się pojawiły na stronie wydawnictwa lub hitsalonik.pl czy jakoś tak ;)
   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)