Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Klątwa Pięknej Hinduski

To już robi się pomału stałym wątkiem na blogu. Moja krótka opinia na temat tej jednodniowej książeczki. I tak pewnie będzie do czasu aż kolekcja się nie zakończy ;)

--------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister.Historie z Dreszczykiem
Premiera: 19 wrzesień 2019

-------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Przyjechała za ukochanym mężczyzną z Indii do Szkocji - obcego, nieznanego kraju. Gdy wśród miejscowych rozeszła się plotka, że jej ojciec jest magiem, ludzie dokonali samosądu i spalili dom, w którym mieszkała. Jednak duch pięknej Hinduski wraca po latach, by się zemścić! Klątwa będzie trwać do momentu, aż jej dusza nie zazna spokoju. Jessica Bannister ryzykując życiem postanawia pomóc Hindusce znaleźć wieczne ukojenie. Ale czy jej duch chce tego samego?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

--------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 To opowiadanie jest inne niż dotychczasowe. Nie wiem czemu ale czytając tę historię miałem uczucie "deja vu", i jakbym już ją poznawał. Ale nieważne, w tej części mamy do czynienia z bardziej mściwym duchem a sama Jessica oddała część miejsca w opowiadaniu innym osobom. Nie było tego dużo ale daje się to zauważyć, szczególnie w końcówce. Co mnie zaskoczyło, to postać Jima, fotoreportera towarzyszącego naszej dziennikarce. Bez spoilerów napiszę iż zobaczył coś co we wcześniejszych tomach pozostawało poza jego percepcją. Ciesze się również iż autorka w tym opowiadaniu niejako od początku umieściła bohaterów na miejscu akcji a nie kazała czytelnikowi towarzyszyć im podczas zebrania w redakcji i wysłania ich tam. Dzięki temu oszczędziliśmy trochę miejsca. Ten tom jak żaden do tej pory cierpi również z powodu niewielkiej objętości [w innych też narzekałem, ale tutaj widać to lepiej], otóż przez trzy czwarte opowiadania ładnie jest wszystko budowane by nabrać nagłego i bardzo dużego rozpędu w samej końcówce. Nie będę wdawał się w szczegóły ponieważ powtórzyłbym już tekst z poprzednich tomów ;)Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Książka wydaje się bardzo intrygująca. W wolnej chwili chciałabym po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz czas do 3 października aby znaleźć ją w salonikach prasowych. Podejrzewam, że w Empikach ten numer może być trochę dłużej. Albo możesz również zamówić numery które już się pojawiły na stronie wydawnictwa lub hitsalonik.pl czy jakoś tak ;)
   Pozdrawiam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…