Przejdź do głównej zawartości

Janet Farell - Błędne Wrzosowisko

O kolejn a z książeczek jednodniowych. Dałbym Wam tę opinię już wczoraj ale jakoś nie miałem chęci by sięgnąć po tę pozycje. I poważnie się zastanawiam nad nie pisaniem opinii o pojedynczych opowiadaniach a zaczekać aż cała kolekcja będzie w moim posiadaniu i dopiero wtedy dostanie jakiś swój post.

--------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historia z dreszczykiem
Premiera: 5 wrzesień 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Stary zamek nieopadal mglistego wrzosowiska-w takim miejsci leży sanatorium Sue Shanttner,specjalistki od poprawiania urody. Koboety i mężczyzni tłumnie odwiedzają tę, która daje ludziom drugą młodość. Jaki jest sekret jej sukcesu? Jaką rolę odgrywają w tym młode kobiety, które niespodziewanie znikają w zamku? Zaintrygowaną tą zagadką Jessica Bannister przybywa do sanatorium pod fałszywym nazwiskiem. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą na pobliskie błędne wrzosowisko.

źródło opisu: Okładka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Szczerze to tak naprawdę to za bardzo nie mam co dodawać już co do tej książeczki. I wszystko napisałem przy okazji wcześniejszych opowiadań czy też przygód naszej dziennikarki. Nadal jest to niestety zbyt krótka książeczka przez co wszystko wydaje się bardzo szybko podążać zwłąszcza poprzez przypominanie czytelnikom kim jest Jessica, gdzie pracuje, jakie ma zdolności i tym podobne. Na szczęście w tej części już pomalutku przełamuje się i nie wyklucza aż tak bardzo tego iż posiada ona jakieś zdolności. W tej części nasza bohaterka obrażona na swojego szefa zostaje wysłana zbadać zniknięcie kuracjuszki w pewnym sanatorium. Zamiast innej sprawy, zupełnie jakby nie widziała niebezpieczeństwa związanego z właśnie tamtym reportażem. Oczywiście jak zwykle dla serii pojawia się tajemniczy on który jej towarzyszy. Opowiadanie nadal jest dobrym relaksatorem i sposobem na przerwę pomiędzy jedną książką a drugą czy oderwanie się od jakichś myśli i czynności ale tutaj pojawia się chyba po raz pierwszy jakieś poważniejsze wspomnienie wcześniejszego opowiadania. Jego znajomość nie jest obowiązkowa ponieważ sama bohaterkapodsumowuje tamtą przygodę.




Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…