Przejdź do głównej zawartości

Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy - Jarosław Grzędowicz

Książeczka niewielkiej objętości i którą łatwo możecie przeczytać w jeden dzień. Wiecie trochę zdziwiło mnie iż nie jest ona zbiorem opowiadań. A to dlatego iż leżała obok dwóch albo trzech właśnie takich zbiorów i miałem takie głupie przeświadczenie ta też jest taka. Czy podobała mi się? To jak zwykle musicie wywnioskować z tekstu poniżej.

--------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 20 lipiec 2012

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej. Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka – odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy – demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą. Tu wędrujesz Ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś. Witaj w świecie Pomiędzy! Pod cierniowym krzyżem, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na niewiele ponad trzystu stronach autor pokazał nam dwa światy. Jeden to ten zwykły codzienny w którym żyjemy i drugi, tak zwany Pomiędzy gdzie trafiają umarli. Nasz bohater potrafi przechodzić między tymi światami. W pewnym momencie odkrywa iż może być niczym Charon, wiecie ten co u Greków przewoził dusze przez Styks. Aby jednak nie było tak łatwo. W świecie pomiędzy są różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Nie będę wnikał bardziej w uniwersum a z fabuły powiem iż możecie się spodziewać wielu akcji. Sam moment przeprowadzania dusz jest praktycznie bardzo prosty i automatyczny a przynajmniej takie sprawia wrażenie jednak nie to jest w książce na pierwszym planie. Raczej są to walki Charona z demonami i to nie jednego rodzaju. Bohaterowie. Praktycznie cała powieść to gra jednego aktora więc możemy poznać naszego bohatera w jednym i drugim świecie. Jego życie, odbieranie go przez innych czy nawet samego siebie, głównie przez słuchanie jego myśli i tym podobne. Pojawiają się inni bohaterowie, oczywiście jednak tylko w tle oraz trzecim planie. Szczerze to całą książka mogła by być sopojnie częścią większego cyklu "Opowieść ze świata Pomiędzy", ponieważ czytelnik mimo, że nie pozostał bez odpowiedzi na swoje pytania to ma niedosyt i chętnie zobaczyłby kolejne przeżycia bohatera. Jeśli chodzi o styl pisania autora to Jarosław Grzędowicz ma już  wypracowny własny styl i jeśli on wam odpowiada to świetnie a jak nie to akurat ta książka raczej was nie przekona.Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152340/popiol-i-kurz-opowiesc-ze-swiata-pomiedzy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…