Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy - Jarosław Grzędowicz

Książeczka niewielkiej objętości i którą łatwo możecie przeczytać w jeden dzień. Wiecie trochę zdziwiło mnie iż nie jest ona zbiorem opowiadań. A to dlatego iż leżała obok dwóch albo trzech właśnie takich zbiorów i miałem takie głupie przeświadczenie ta też jest taka. Czy podobała mi się? To jak zwykle musicie wywnioskować z tekstu poniżej.

--------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 20 lipiec 2012

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej. Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka – odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy – demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą. Tu wędrujesz Ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś. Witaj w świecie Pomiędzy! Pod cierniowym krzyżem, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na niewiele ponad trzystu stronach autor pokazał nam dwa światy. Jeden to ten zwykły codzienny w którym żyjemy i drugi, tak zwany Pomiędzy gdzie trafiają umarli. Nasz bohater potrafi przechodzić między tymi światami. W pewnym momencie odkrywa iż może być niczym Charon, wiecie ten co u Greków przewoził dusze przez Styks. Aby jednak nie było tak łatwo. W świecie pomiędzy są różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Nie będę wnikał bardziej w uniwersum a z fabuły powiem iż możecie się spodziewać wielu akcji. Sam moment przeprowadzania dusz jest praktycznie bardzo prosty i automatyczny a przynajmniej takie sprawia wrażenie jednak nie to jest w książce na pierwszym planie. Raczej są to walki Charona z demonami i to nie jednego rodzaju. Bohaterowie. Praktycznie cała powieść to gra jednego aktora więc możemy poznać naszego bohatera w jednym i drugim świecie. Jego życie, odbieranie go przez innych czy nawet samego siebie, głównie przez słuchanie jego myśli i tym podobne. Pojawiają się inni bohaterowie, oczywiście jednak tylko w tle oraz trzecim planie. Szczerze to całą książka mogła by być sopojnie częścią większego cyklu "Opowieść ze świata Pomiędzy", ponieważ czytelnik mimo, że nie pozostał bez odpowiedzi na swoje pytania to ma niedosyt i chętnie zobaczyłby kolejne przeżycia bohatera. Jeśli chodzi o styl pisania autora to Jarosław Grzędowicz ma już  wypracowny własny styl i jeśli on wam odpowiada to świetnie a jak nie to akurat ta książka raczej was nie przekona.Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152340/popiol-i-kurz-opowiesc-ze-swiata-pomiedzy

Komentarze