Janet Farell - Groza w Tangerze

Długo zastanawiałem się czy pisać o kolejnych opowiadaniach z tej serii, ale po namyśle sądze iż spróbuje kilka słów o nich napisać. A zatem zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Edipresse
Seria: Przygody Jessiki Bannister. Historia z dreszczykiem
Premiera: 17 październik 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Doktor Flesh, poszukiwany na całym świecie międzynarodowy przestępca, wylądował za kratkami dzięki Jessice Bannister. Niestety, nie na długo, bowiem szybko udało mu się uciec z więzienia... Tymczasem w redakcji London City Observer pojawia się Steve Davis, młody reporter z Nowego Jorku. Ma ze sobą zdjęcie, na którym widać doktora Flesha w słynnym portowym mieście w Maroku. Wkrótce Steve i Jessica zmierzą się w Tangerze z armią kukiełkowych lalek, których przywódca nazywa się Sługą Śmierci...

źródło opisu: okładka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Po wyjątkowo słabym poprzednim opowiadaniu to wydaje się dużo lepsze. Nie aby aby było jakieś wybitne ale raczej wróciło na poziom poprzednich. Chociaż jest tutaj mała poprawa dotycząca samej autorki. Sama akcja niejako zwolniła i mimo nadal niezbyt dużych opowiadań wydaje się ona pełniejsza. Oczywiście przy takiej objętości musiano z czegoś zrezygnować lub coś jeszcze bardziej przyspieszyć. Nie będzie spoilerem iż w tym przygodzie nasza dziennikarka spotka znanego już z poprzednich opowiadań doktora Flesha jednakowoż samo zakończenie zdradza nam niejako iż mimo swoistego doprowadzenia sprawy do końca to w którymś z kolejnych opowiadań powróci. Czy to od razu w następnym czy będzie nam dane poczekać ich kilka tego nie wiadomo. Taki zabieg może być źle odebrany przez czytelników ale mnie osobiście podoba się. Co do stylu autorki czy tego typu rzeczy to czytając moje teksty przy okazji poprzednich opowiadań dowiecie się wszystkiego.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze