Guillaume Bailly - Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarza

Książeczka przeczytana w jeden dzień ale nie jest to ten typ gdzie jest jakaś fabuła czy zbiór opowiadań. Czy mi się podobała to musicie wywnioskować z tekstu poniżej.

---------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: 18 września 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

A może tak rzucić wszystko i zostać grabarzem? Obcując na co dzień ze śmiercią, oswoić ją i uodpornić się na jej powagę, kosząc przy tym niezły hajs? Tak trzeba żyć!
Podczas czytania tej książki przypominamy sobie najlepsze momenty z kultowego serialu Sześć stóp pod ziemią. Lektura NEKROSYTUACJI wywołuje lekki dreszczyk, ożywczy śmiech i szczyptę kontemplacji. Wszystko w idealnych proporcjach, jak dobrze skomponowane menu na stypie. Książka ta stała się bestsellerem we Francji nie bez powodu; okazało się, że ludzie uwielbiają opowieści z pogranicza grozy i absurdu. Poza tym, te historie są prawdziwe.

źródło opisu: http://publicat.pl/

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Zbiór kilkunastu niewielkich historyjek z życia zawodowego grabarza. Szczerze, to trochę ciężko cokolwiek pisać na jej temat ponieważ są one o długości maksymalnie czterech stron i bez spoilerów nawet nie da się zacząć pisać o nich. Jednakże ma pewien plus. Można każdą z tych anegdot czytać w dowolnej kolejności. Z tą książką byłaby świetna zabawa w stylu otwierasz na losowej stronie i czytasz daną anegdotkę. Nie wiem jaki cel mają te anegdotki, jeśli rozśmieszyć to raczej nie mnie ponieważ mam niecodzienne poczucie humoru. Ale przyznam iż nie nudziłem się w trakcie lektury tej książki. Z przyjemnością dołączę tę pozycję do swojej biblioteczki w wersji fizycznej, poza tym kusi mnie obejrzenie jej na żywo ponieważ podejrzewam iż fotografia nie oddaje w całości jej wyglądu. Podsumowując, książeczka jest ciekawą pozycją do sięgania podczas krótkich, wolnych chwil.Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Serdecznie dziękuję wydawnictwo za książkę

Komentarze