Przejdź do głównej zawartości

Paulina Hendel - Droga Dusz

Cześć, wracam do was z nową książką, szczerze to miałem zamiar zacząć jączytać już w dzień premiery ale tak się złożyło iż wtedy miałem inną na celowniku. Krótka piłka, ta pozycja jest trudna do ocenienia. I nie chodzi tu wcale o to iż jest ona zła, czy nijaka. Nie chodzi również o to, że jest dobra. Jest tak wow, że aż zabrakło mi słów. I mimo niewielkiej objętości tekstu poniżej jest on jednym z najdłużej powstających oraz najdłużej myślanych.

--------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Czwarta stronaWe need YA
Seria: Żniwiarz
Premiera: 2 październik 2019

--------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Dołącz do walki z demonami i ocal świat przed zagładą!
Ciemność zalała Wiatrołom. Nadeszła trzynasta pełnia a wraz z nią nowe demony. Feliks ma wrażenie, że w tym rozdaniu dostał od losu najgorsze karty. Odkrywa, że ludzie mogą być równie nieobliczalni i żądni krwi, co nawi. Magda w pogoni za Niją znajduje się tak daleko od rodzinnego miasteczka jak jeszcze nigdy. Czy uda jej się odkryć, kim tak naprawdę jest, zanim będzie za późno? I czy droga dusz zaprowadzi ją z powrotem do domu?
Po epoce wiedźminów przyszedł czas na żniwiarzy. Paulina Hendel stworzyła serię, która aż prosi się o film. Bohaterowie fundują nam niezapomniane przygody, których akcja rozgrywa się w świecie pełnym słowiańskich demonów. Daj się porwać! Choć niekoniecznie jakiejś strzydze…
O serii Żniwiarz:
Paulina Hendel zabierze was w niesamowitą podróż pełną wonnych ziół, piekącej soli i błyszczących sierpów. Katarzyna Berenika Miszczuk
Jeśli sądzicie, że wiece już wszystko o słowiańskich demonach i zabobonach, Paulina Hendel raz jeszcze sprawi, że zmienicie zdanie. Marta Kisiel
Boicie się ciemności? Wierzycie w przeczucia, znaki i przepowiednie? Ta książka jest dla was! Maja Lidia Kossakowska

źródło opisu: http://czwartastrona.pl

--------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 I stało się, książka The Best of 2019 trafiła w moje ręce i została już przeczytana. Gdybym był wredny to takie jedno zdanie mogłoby być całym tekstem ale jednak nie. Nie mam pojęcia jak autorka to sprawiła ale ten czwarty tom serii podobał mi się najbardziej z dotychczas ukazanych i w ogóle nie zazdroszczę piątemu tomowi ponieważ poprzeczka ustawiona jest naprawdę wysoko. Wiecie, trochę ciężko pisać o tej książce nic nie zdradzając z tego co się dzieje, zwłaszcza iż już na samym początku jest pewna dość istotna scena która sprawiła, że obraziłem się na czytnik który miał ją otwartą. Jednak moja ciekawość sprawiła iż dość szybko przeprosiłem się z nim i nie mogłem oderwać się od książki do samego końca. W książce jest wszystko czego oczekujemy od tego typu powieści. Momentów pełnych akcji gdzie każde zdanie, ba każde słowo odmalowuje nam sceny niczym z wielomiliardowych filmów tego typu. Sceny wypoczynku od podwyższonego tempa by nabrać oddechu, bohateró z którymi chciałoby się konie kraść i nie chodzi mi tylko o głównych ale również postacie na drugim planie są właśnie tak stworzeni. Jeśli chodzi o opisy miejsc to pojawiają się w ilości wystarczającej do uruchomienia obrazów w wyobraźni ale nie są takie jak w Nad Niemnem co dla mnie osobiście jest dużym plusem. Szczerze, zajrzałem już do sugerowanej premiery piątego tomu i człowiek zastanawia się jak on wytrzyma cały rok w oczekiwaniu na ponowne spotkanie z postaciami. Gdybym miał się doczepić do czegokolwiek to jest za krótka, naprawdę aż chciałoby się aby zamiast tych pięciuset stron chciałoby się aby było ich ponad tysiąc lub dwa. Życzyłbym sobie i wam jak najwięcej właśnie takich książek.Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…