Przejdź do głównej zawartości

Jay Kristoff - Tancerze Burzy

Książka którą za chwilę Wam pokażę czekała już od jakiegośczasu na swoją kolei a ochotę na jej przeczytanie miałem od chwili przeczytania opinii Kasi na jej blogu. Wiecie, że lubię ten gatunek dlatego z góry uprzedzam iż ma on u mnie dodatkowe wymagania ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Wojna Lotosowa
Premiera: 4 kwietnia 2018

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie.
Pierwsza część trylogii "Wojna lotosowa" wprowadza czytelników w świat wysp Shima, które, rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca dba wyłącznie o własne interesy. Tajemnicza, wszechmocna Gildia surowo karze każdego, kogo podejrzewa o Nieczystość. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. W tych niespokojnych czasach szogun wydaje polecenie: wysyła Yukiko i jej ojca po gryfa – gatunek istniejący już tylko w legendach – co od początku jawi się jako zadanie niemożliwe do wykonania. Życie ojca i córki wisi na włosku, bo jak wszyscy doskonale wiedzą, szogunowi się nie odmawia. Jednak misja okazuje się daleko bardziej niebezpieczna niż niemożliwa.

źródło opisu: Wyd. Uroboros, 2013

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Pierwszy tom otwierający wojnę lotosową, opowiada o Yukiko oraz kraju który zbudował swą potęge na lotosie. Ten świat kojarzy mi się z naszym okresem rewolucji przemysłowej, przynajmniej w kilku elementach. Świetnym elementem jest również umiejscowienie akcji w mitologii japońskiej dzięki czemu poznajemy w bardzo przystępny sposób choćby mały ułamek kultury. Oczywiście na potrzeby świata zostało to troszkę zmienione jednak na końcu książki jest słowniczek gdzie są wyjaśniane różne pojęcia. W świecie wojny lotosowej jest wyraźny podział kastowy, chociaż tu nazywany gildiami a nasza bohaterka pochodzi od Kitsune [lisa], i razem z ojcem są myśliwymi. Nie martwcie się, nie będę wam opowiadał co tam dalej się dzieje. Napomknę tylko iż postacie pierwszoplanowe, są świetne napisane i z wielką przyjemnością towarzyszyłem ich relacjom. Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością i z chęcią powrócę do tego świata aby zobaczyć jak wszystko się skończyło.
No dobra, napisałem co mi się podobało w tej pozycji. A teraz chciałbym się troszkę przyczepić, ponieważ mimo iż książka jest świetna i na pewno zamówię kolejne tomy serii to ma ona kilka niedociągnięć. Po pierwsze rzuciło mi się w oczy kilka literówek, może nie wybijały za nadto z rytmu oraz nie "zabijały" przyjemności poznawania świata przedstawionego ale lekki niesmak pozostał. Mój drugi problem to schemat litereatury młodzieżowej i może nie widać było tego przez ponad połowę książki mam pewne obawy by cała historia nie była do bólu przewidywalna i czy ten bądź co bądź bardzo interesujący świat nie okazał się zbyt słabą zachętą aby poznać tę serię. Mam też malutkie zastrzeżenie co do tempa akcji, nie zrozumcie mnie źle ale w tej części po szybkim prologu następuje dość długotrwałe wyhamowanie akcji i nawet pomimo kilku prób przyspieszenia to tak naprawdę akcja nabiera tempa dopiero przy ostatnich czterdziestu czy pięćdziesięciu stronach. Ja wiem, że to dopiero otwarcie serii i jestem w stanie dużo wybaczyć ale momentów "wytchnienia" od akcji było za dużo, zwłaszcza iż sam autor bardzo plastycznie rysuje na sceny szybkiej akcji. 
Profil książki w serwisie lubimy czytać:


Jak zawsze oddaje w wasze ręce sekcje komentarzy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…