Stąd ten cytat

Cześć, wrzesień nowy początek dla prawie wszystkich uczących się. Studenci patrzę na was i wcale nie zazdroszczę tych krótkich okresów między imprezkami zwanymi wśród naiwnych sesjami ;) Chciałbym Wam przybliżyć w tych kilku poniższych cytatach pierwszy tom z serii Jutro australijskiego pisarza Johna Marsdena. Mógłbym powiedzieć iż jest to typowa młodzieżówka ale skrzywdziłbym całą serię takim stwierdzeniem. Racja jest to młodzieżówka ale pełna oryginalności.1.)
Upłynęło zaledwie pół godziny, odkąd ktoś [...]powiedział, że powinniśmy to wszystko zapisać, i zaledwie dwadzieścia dziewięć minut, odkąd wybrano do tego mnie. I od tych dwudziestu dziewięciu minut wszyscy nade mną stoją i wpatrują się w pustą kartkę, wykrzykując różne pomysły i rady. Ludzie odczepcie się!

2.)
Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego dorośli robią z dorastania taki skomplikowany proces. Oczekują, że będziesz nieustannie szukać okazji do różnych wyskoków. Czasami nawet podsuwają ci pomysły. Nie wydaje mi się, żeby w ogóle przyszło nam do głowy zabrać alkohol i fajki. Przede wszystkim to zbyt droga impreza, a po Bożym Narodzeniu wszyscy byliśmy spłukani. Ale najzabawniejsze jest to, że kiedy rodzice podejrzewali nas o jakieś grzeszki, zawsze byliśmy grzeczni...

3.)
- Co to za hałas? [...]
- Samoloty - powiedziałam.
- Mhmmm, tak myślałam - mruknęła. - Pewnie wracają z ochodów Dnia Pamięci. [...]
Zaczęłam się pogrążać we śnie, niespokojnym i pełnym dziwacznych marzeń sennych. Nie widziałam nic dziwnego w dziesiątkach samolotów, które leciały nocą, szybko, nisko i z wyłączonymi światłami. Dopiero znacznie później zdałam sobie sprawę że nie były oświetlone.


Jeśli was zainteresowałem zapraszam na stronę całej serii na lubimy czytać a jeśli macie ochotę na oddanie komentarza sekcja poniżej jest jak zawsze wasza.
http://lubimyczytac.pl/cykl/605/jutro

Pierwszy tom został nawet w dość udany sposób zeekranizowany. No jeśli przymknie się oko na niektóre elementy ;)

Komentarze