Podsumowanie sierpień 2018

Cześć wrzesień się zaczyna a więc powinienem przyjść do Was z podsumowaniem miesiąca prawda? Wiecie przez pierwszą połowę sierpnia myślałem poważnie iż będzie to najgorszy miesiąc w roku 2018. Miałem wtedy na koncie tylko dwie książki i był to najgorszy wynik od czasu kiedy zacząłem coś takiego jak podsumowania robić. Jednak jak zaraz zobaczycie udało mi się powiedzmy "wyjść na prostą", nie jest to może wynik który chciałbym osiągnąć ale nie jest on zły. No więc zaczynajmy.


Lista książek przeczytanych:

1. Jack Thorne, John Tiffany - Harry Potter i Przeklęte Dziecko
2. Andrzej Wardziak - Infekcja: Exodus
3. James S.A. Corey - Wojna Kalibana
4. Philip Reeve - Żywe Maszyny
5. Marie Brennan - Zwrotnik Węży
6. Paulina Hendel - Trzynasty Księżyc
7. Simon Beckett - Zimne Ognie

Jak widzicie jest to trochę więcej niż dwie książki z początku miesiąca ;) Jednak nie napisałem wam o książce "Wierzenia prasłowian", które również przeczytałem ale przemilczałem ten fakt ponieważ jest to książka z natury historycznych a nie takich z fabułą. nie jest ona duża objętościowo ale czasem ciężko przebić się przez język którym jest ona napisana. Jednakowoż jeśli ktoś lubi takie poważniejsze podejście do tematu to tutaj macie link do profilu książki w lubimy czytać gdzie w łatwy sposób znajdziecie księgarnie by nabyć własny egzemplarz. Oczywiście ukazały się klasyczne posty jak "Stąd ten cytat" oraz "premiery na miesiąc następny", ale o nich nie będę mówić Jednak chciałbym zwrócić waszą uwagę na dwa teksty które napisałem na bloga są one tu i tu. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.
Wracając do przeczytanych książek. Niestety muszę wam się przyznać iż lekko rozczarowała mnie pozycja "Zimne Ognie", która jest świetnym przykładem na to że nawet znany twórca z dobrym pomysłem może stworzyć słabą książkę jeśli postać pierwszoplanowa będzie irytująca. Delikatnie mówiąc, ale nie będę wam o tym pisać ponieważ wypowiedziałem się na ten temat przy okazji opinii książki.

No nic, oto mój sierpień. A jak tam u Was? Sekcja komentarzy jest wasza.

Komentarze