Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie sierpień 2018

Cześć wrzesień się zaczyna a więc powinienem przyjść do Was z podsumowaniem miesiąca prawda? Wiecie przez pierwszą połowę sierpnia myślałem poważnie iż będzie to najgorszy miesiąc w roku 2018. Miałem wtedy na koncie tylko dwie książki i był to najgorszy wynik od czasu kiedy zacząłem coś takiego jak podsumowania robić. Jednak jak zaraz zobaczycie udało mi się powiedzmy "wyjść na prostą", nie jest to może wynik który chciałbym osiągnąć ale nie jest on zły. No więc zaczynajmy.


Lista książek przeczytanych:

1. Jack Thorne, John Tiffany - Harry Potter i Przeklęte Dziecko
2. Andrzej Wardziak - Infekcja: Exodus
3. James S.A. Corey - Wojna Kalibana
4. Philip Reeve - Żywe Maszyny
5. Marie Brennan - Zwrotnik Węży
6. Paulina Hendel - Trzynasty Księżyc
7. Simon Beckett - Zimne Ognie

Jak widzicie jest to trochę więcej niż dwie książki z początku miesiąca ;) Jednak nie napisałem wam o książce "Wierzenia prasłowian", które również przeczytałem ale przemilczałem ten fakt ponieważ jest to książka z natury historycznych a nie takich z fabułą. nie jest ona duża objętościowo ale czasem ciężko przebić się przez język którym jest ona napisana. Jednakowoż jeśli ktoś lubi takie poważniejsze podejście do tematu to tutaj macie link do profilu książki w lubimy czytać gdzie w łatwy sposób znajdziecie księgarnie by nabyć własny egzemplarz. Oczywiście ukazały się klasyczne posty jak "Stąd ten cytat" oraz "premiery na miesiąc następny", ale o nich nie będę mówić Jednak chciałbym zwrócić waszą uwagę na dwa teksty które napisałem na bloga są one tu i tu. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.
Wracając do przeczytanych książek. Niestety muszę wam się przyznać iż lekko rozczarowała mnie pozycja "Zimne Ognie", która jest świetnym przykładem na to że nawet znany twórca z dobrym pomysłem może stworzyć słabą książkę jeśli postać pierwszoplanowa będzie irytująca. Delikatnie mówiąc, ale nie będę wam o tym pisać ponieważ wypowiedziałem się na ten temat przy okazji opinii książki.

No nic, oto mój sierpień. A jak tam u Was? Sekcja komentarzy jest wasza.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…