Przejdź do głównej zawartości

James S.A. Corey - Wojna Kalibana

Cześć, wracam do was po długiej przerwie. z nową książką. Tak naprawdę to mimo iż w krótkich słowach to ta pozycja podobała mi się to jej przeczytanie zabrało mi tak wiele czasu gdyż złożyło się na to wiele elementów. Począwszy od czasu a skończywszy na "nie maniu ochoty na nic" ze względu na panujące temperatury. Dlatego wydaje mi się iż cały ten miesiąc będzie słaby jeśli chodzi o podsumowanie czytelnicze ;)
Ale skończmy z tym marudzeniem, zapraszam Was na opinię kolejnej książki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: MAG
Seria: Ekspansja
Premiera: 20 czerwiec 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Jak na kogoś, kto wcale nie zamierzał naruszać kruchej równowagi sił w układzie słonecznym, Jim Holden zrobił to naprawdę porządnie.
Choć Ziemia i Mars przestały do siebie strzelać, ich sojusz legł w gruzach. Planety zewnętrzne i Pas nie czują się jeszcze pewnie w świeżo zdobytej – być może tymczasowej – autonomii.
I właśnie wtedy na jednym z księżyców Jowisza atakuje pojedynczy superżołnierz, mordując oddziały Ziemian i Marsjan, na nowo wzbudzając zarzewie wojny. Wszyscy starają się odkryć, czy to zapowiedź ataku obcych, czy też niebezpieczeństwo kryje się znacznie bliżej domu.

źródło opisu: www.mag.com.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

I kolejna część przygód bohaterów poznanych w "Przebudzeniu Lewiatana", jeśli komuś spodobała się poprzednia część to ta również przypadnie do gustu. W tej części jednak poznajemy dużo większą część uniwersum niż poprzednio. Nie jest to błędne, jednak przy takim założeniu bardzo dobrze widać jak wiele jeszcze zostało niedopowiedzeń. W tej części doszło do "konfliktu", delikatnie mówiąc na jednej ze stacji gdzie produkowane jest pożywienie dla planet zewnętrznych. Nie będę wgłębiał się w fabułę gdyż dobrze by było abyście sami ją poznali ale moge wam powiedzieć, że ten tom ma większe zróżnicowanie postaci. Może nie wszystkie postacie zyskały moją aprobatę jednak są one ciekawe i mimo niewielkiej objętości tekstu dla nich przeznaczonych przez co wydają się płaskie widac w nich potencjał.

profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…