Książkowe premiery na miesiąc wrzesień 2018

Ok, czas na przyjrzenie się bliżej książkom  które mają mieć swoje premiery w miesiącu którego nie lubią uczniowie ;) Jak zawsze wybrałem dla Was 10 propozycji, mam nadzieję iż znajdziecie w nich coś dla siebie ;)

1. Zostawiłeś mi tylko przeszłość - Adam Silvera [Piąty wrzesień]

Griffin cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Uwielbia Harry’ego Pottera i liczby parzyste. Theo jest fanem Gwiezdnych wojen i wierzy w światy równoległe. W którymś z nich na pewno wciąż żyje. W którymś z nich obaj nadal są szczęśliwi. Jednak nie w tym.
Tworzyli parę idealną. Bajka skończyła się, gdy Theo wyjechał na studia do Kalifornii i poznał nowego chłopaka. Tam też wydarzył się tragiczny wypadek, który zmienił wszystko.
Życie Griffina w jednej chwili przeistoczyło się w równię pochyłą. Jedyne, co mu zostało, to żal i sekrety. Na domiar złego, jego ból jest w stanie zrozumieć tylko Jackson – nowy chłopak Theo z Kalifornii.
Żeby budować jakąś przyszłość, Griffin musi stawić czoło przeszłości. Przeszłości, która wydarzyła się naprawdę, a nie tej, którą chciałby pamiętać.
Adam Silvera stworzył wzruszającą opowieść o miłości, stracie i żalu.



2. Listy (Nie)miłosne - Natalia Sońska [Piąty wrzesień]

Jak można wyrazić słowami coś więcej niż wdzięczność?
Była z nim naprawdę szczęśliwa. Planowali wspólnie przyszłość, mieli nawet spisaną listę rzeczy, które chcą zrobić razem.
Jednak on odszedł, zostawiając tylko list. I rozpacz, którą ona jeszcze długo będzie nosić w sercu.
Czy ktoś, kto od zawsze na nią czeka i jest gotów zrobić dla niej wszystko, dostanie swoją szansę?













3. Rok na kwiatowej. Owoce miłości - Karolina Wilczyńska [Piąty wrzesień]

Pierwszy wspólny rok na Kwiatowej dobiega końca… Zajrzyj do swoich ukochanych przyjaciółek i przekonaj się, jak potoczą się ich historie. Czwarty tom pełnej emocji serii o współczesnych kobietach!
Wioletta jest pewna, że jej małżeństwo się rozpada. Mimo kryzysu i nadmiaru matczynych obowiązków, kobieta chce aktywnie spędzać czas. Tylko czy znajdzie go wystarczająco dużo, by realizować nową pasję? Co wyniknie z jej spontanicznego pomysłu?
Lato wypełnione jest przygotowaniami do ślubu Malwiny, lecz radosne oczekiwanie przysłania jej rodzinna intryga. Jaki sekret skrywa tajemnicza ciotka?
Róża również stara się przygotować do nowej roli. W trudnych chwilach wspiera ją przyjaciel. Może dzięki niemu Róża ponownie uwierzy, że jej też pisane jest szczęście?
Karolina Wilczyńska przekonuje nas, że miłość zwycięża wszelkie nieporozumienia, by wydać swoje owoce. Lecz piękny finał nie musi oznaczać końca bajki – czasami w życiu to dopiero nowy początek…

4. Brama - Richard Phillips [28 września]

Czołowy naukowiec z Projektu Rho, profesor Donald Stephenson, został uwięziony za zbrodnie przeciwko ludzkości. Świat odetchnął z ulgą, mając nadzieję, że zagrożenie wywołane przez technologię obcych wreszcie zostało zażegnane.
Świat się myli.
W Szwajcarii uczeni pracujący nad Wielkim Zderzaczem Hadronów odkrywają anomalię, która może zniszczyć Ziemię, a powstrzymać ją można wyłącznie dzięki technologii z Projektu Rho. W zamian za całkowite ułaskawienie profesor Stephenson zgadza się pomóc w opanowaniu zagrożenia. Za jego obietnicą kryje się jednak spisek obcych, w wyniku którego Okręt Rho trafił na naszą planetę.
Heather, Mark i Jennifer muszą przeniknąć do nowego projektu Stephensona i powstrzymać go za wszelką cenę.
Rozpoczęła się ostateczna bitwa i tym razem ludzkość nie może sobie pozwolić na porażkę.
Finałowa część trylogii Projekt Rho autorstwa Richarda Phillipsa to wybuchowe zakończenie ekscytującej historii, którą będziecie pamiętać jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Obiecuje Wam, że Richard Phillips będzie sławnym i wpływowym autorem i kropka. Lepszym niż jakikolwiek pisarz SF dzisiaj.
Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu Richard Phillips doskonale oddaje aspekt naukowy tej nowej, a już klasycznej powieści science-fiction, przy tym nie można mu też nic zarzucić w dziedzinie akcji i otoczki politycznej. Z perspektywy doświadczonego pisarza tego nurtu dobrze wiem, jak trudno jest osiągnąć to, co mu się udało.
A oto, co najważniejsze. Gdy rozpoczynałem lekturę tej książki na swoim czytniku, nie pamiętałem, że to drugi tom serii „Projekt Rho”. Po kilku rozdziałach uświadomiłem sobie, że musi też istnieć poprzednia powieść, jednak Phillips tak umiejętnie nakreśla tło i tak wyraźnie oraz głęboko rysuje postacie i łączące je więzi, że nie musiałem przerywać lektury, by najpierw poznać wcześniejszą część.
Wezmę się również oczywiście za „Drugi okręt”, skoro wiem już, w jak błyskotliwy i całkowicie satysfakcjonujący sposób kończy się „Remedium”, ale tylko dlatego, że ten nowy autor pisze z taką biegłością i tworzy tak innowacyjną, poruszającą fabułę, że nie chcę przegapić z niej nawet jednego rozdziału.
Seria „Projekt Rho” ma młodych bohaterów, można więc postrzegać ją jako przedstawicielką gatunku young adult. Wprawdzie jest brutalnie realistyczna i występuje w niej napięcie seksualne, nie ma tam jednak dosłownych scen seksu, można więc bez obaw oddać ją w ręce dojrzałego, świadomego dwunastolatka. Przy tym okaże się satysfakcjonującą lekturą również dla dorosłych czytelników, bo trudno dziś o lepsze science-fiction.
Orson Scott Card

5. Magia Wskrzesza (Seria o Kate Daniels 6) - Ilona Andrews [12 września]

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy.
Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne do kontrolowania swoich bestii dzieci Gromady umierają. Istnieje lek, który może im pomóc, lecz sekretnej formuły strzegą europejskie gromady, a dostęp do lekarstwa w Atlancie jest bardzo ograniczony.
Europejscy zmiennokształtni, którzy kiedyś przechytrzyli Władcę Bestii, poprosili go, by rozstrzygnął spór. W zamian podarują my lekarstwo. Gdy w grę wchodzą przetrwanie młodych zmiennokształtnych i przyszłość całej Gromady, Kate i Curran muszą przyjąć propozycję, jednak nie wątpią, że wchodzą prosto w pułapkę…







6. Na marginesie życia - Stanisław Grzesiuk [6 września]

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury.
Ostatnia część kultowej trylogii Stanisława Grzesiuka. Pisana pod koniec życia Autora, świadomego jak niewiele czasu mu zostało.
Opowieść, bez której nie sposób zrozumieć barda warszawskiej ulicy. Przewrotny Los chciał zepchnąć go na margines życia, ale on do końca pozostał jego królem.
Stanisław Grzesiuk, pisząc tę książkę, wiedział, że umiera i nie ma już czasu. Wszystkie fragmenty, które wskazywano mu do poprawy, usuwał. Miał pomysły na nowe książki… miał umówione kolejne spotkania z czytelnikami…
Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez Autora i wydawcę przy pierwszej publikacji. Dopiero dziś poznajemy najbardziej osobistą książkę Stanisława Grzesiuka.
Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz, pieśniarz, zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia". Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

7. Skradzione małżeństwo - Diane Chamberlain [18 wrzesień]

Jeden błąd, jedna pamiętna noc i życie Tess DeMello zmienia się na zawsze.
Rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodziewanie zrywa zaręczyny z ukochanym mężczyzną i wyprowadza się z Baltimore do Hickory, małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, aby tam poślubić człowieka, którego widziała tylko jeden raz w życiu. Nowe otoczenie – teściowa, młoda szwagierka, przyjaciele domu, a także mieszkańcy Hickory – nie odnosi się przyjaźnie do obcej, która pojawiła się całkiem nieoczekiwanie i sprzątnęła jedną z najlepszych partii w mieście, bogatego właściciela fabryki mebli. Henry Kraft jest człowiekiem skrytym i melancholijnym, a po cichym i skromnym cywilnym ślubie małżeńskie życie młodej pary w zasadzie nie istnieje. Tess szybko zaczyna rozumieć, że wpadła w pułapkę bez wyjścia, tym bardziej że odchodząc, spaliła za sobą wszystkie mosty, a jej matka niedawno zmarła. W gęstniejącej atmosferze niechęci i sekretów życie wkrótce staje się nie do zniesienia.
Kiedy w regionie wybucha epidemia polio, mieszkańcy Hickory zbiorowym wysiłkiem w ciągu zaledwie pięćdziesięciu czterech godzin uruchamiają w swoim mieście specjalistyczny szpital. Tess, dyplomowana pielęgniarka, wbrew woli męża zgłasza się do pracy i wśród pacjentów, przeważnie dzieci, na nowo odnajduje sens życia. Tymczasem postępowanie Henry’ego z dnia na dzień budzi w niej coraz więcej podejrzeń. Czy zdoła wyjaśnić tajemnice swojego małżeństwa i wyprowadzić swoje życie na prostą?
Znakomicie napisana opowieść z dramatycznymi wydarzeniami w tle
"Publishers Weekly"
Ta książka z miejsca pochłonie każdego czytelnika. Nazwisko Diane Chamberlain to gwarancja dobrego wyboru.
"Southern Pines Pilot"
Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym "Sekretnego życia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Północnej.

8. Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies, Francis Gies [17 wrzesień]

Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. Martina
Swobodnie poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, że istaniała już średniowieczu?
Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową.
Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?
Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?
Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że średniowiecze to fascynująca epoka!
Oglądasz Grę o tron?
Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć śladami pisarza w poszukiwaniu jest inspiracji.
Życie w średniowiecznym mieście to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R.R. Martina

9.  Manhattan Beach - Jennifer Egan [17 wrzesień]

Najlepsza powieść roku zdaniem mieszkańców Nowego Jorku!
Książka nominowana do National Book Award 2017
Jest rok 1943, dziewiętnastoletnia Anna Kerrigan nurkuje w okolicach Staten Island. Do tej pory, jako jedyna kobieta nurek, schodziła pod wodę, by naprawiać zniszczone statki, które walczyły na Pacyfiku. Teraz nurkuje w poszukiwaniu ciała swojego ojca.
Kilka lat wcześniej Anna towarzyszyła ojcu podczas wizyty w posiadłości Dextera Stylesa, szemranego biznesmena, który dorobił się na czarnym rynku w czasach prohibicji. Spotkanie na Manhattan Beach trwało krótko, jednak losy tych trojga splotły się już na zawsze.
Manhattan Beach, jak każda wielka powieść, ma wiele warstw i tajemnic. To nie tylko wciągająca historia z suspensem, rozgrywająca się na tle panoramy Nowego Jorku lat 30. i 40., ale przede wszystkim porywająca opowieść o dziewczynie, która na nowo zdefiniowała granice tego, co jest dopuszczalne dla kobiet.
Jennifer Egan – amerykańska pisarka, której każda książka spotyka się z gorącym przyjęciem zarówno czytelników, jak i krytyki. Za poprzednią powieść Zanim dopadnie nas czas otrzymała jedną z najważniejszych nagród literackich na świecie – PULITZERA.

10. Virion 2. Obława - Andrzej Ziemiański [19 wrzesień]

OPISU BRAK NA DZIEŃ DZISIEJSZY






















------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To byłoby na tyle, ale chciałbym Wam jeszcze pokazać książkę która będzie mieć swoją premierę 22 sierpnia i szczerze mówiąc ja już nie mogę się doczekać aż znajdzie się ona na mojej półce.

Bestsellerowa seria Żniwiarz nie pozwoli Ci zaznać spokoju!

Ludziom i żniwiarzom zagraża jeszcze niebezpieczniejszy wróg, a Pierwszy zmienił zasady gry. Magda, Feliks i Mateusz stają przed nowymi wyzwaniami, groźniejszymi demonami i dylematem większym niż wszystkie razem do tej pory wzięte. Czy mogą na sobie nawzajem polegać? Jak daleko będą musieli się posunąć, aby chronić bliskich? Uważaj! Nieumarli wracają. Trzynasta pełnia jest coraz bliżej.

Jeśli sądzicie, że wiecie już wszystko o słowiańskich demonach i zabobonach, Paulina Hendel raz jeszcze sprawi, że zmienicie zdanie. Gdy nawi poczynają sobie coraz śmielej, nawet śmiertelny wróg może stać się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem, a żądza zemsty musi ustąpić przed pragnieniem wiedzy, od której zależą dalsze losy ostatnich żniwiarzy i całego świata żywych. Ciemność jeszcze nigdy nie była tak złowroga jak teraz…
Marta Kisiel, bestsellerowa autorka uhonorowana Nagrodą Zajdla w 2018 roku

Trzynasty księżyc potwierdza, że seria o żniwiarzach Pauliny Hendel tonajlepsza polska młodzieżówka ze słowiańską mitologią w tle. Nie mogę nadziwić się temu, w jak zgrabny i udany sposób udało się autorce połączyć zaskakującą akcję trzeciego tomu z wyrazistymi bohaterami, rewelacyjnym humorem oraz mrocznymi wierzeniami naszych przodków i stworzyć tym samym klimat nie do podrobienia. Pragnę więcej!

Maja Kłodawska, Maja K.

Gdyby nie ludzie, nie istniałyby demony. Gdyby nie Paulina Hendel, nie byłoby Żniwiarza. Oba przypadki skazują nas na strach. Drogi czytelniku, jesteś usprawiedliwiony, jeżeli zaczniesz po lekturze częściej oglądać się za siebie. I posyp próg solą. Ot tak, na wszelki wypadek.
Marcin Okoniewski, Okoń w sieci

Jeszcze więcej mroku, upiorów i polowań! W Trzynastym księżycu Paulina Hendel ponownie zaskakuje czytelnika niesamowitym klimatem mitologii słowiańskiej w nowoczesnym wydaniu i szybką akcją, która nie zwalnia aż do samego końca. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak! Warto było czekać na kolejny tom z cyklu Żniwiarz.

Agnieszka Asenkowicz, Panna Sasna

Kiedy zaczynałam swoją przygodę ze żniwiarzami, wiedziałam, że ta seria trafi na półkę z moimi ulubionymi książkami. I w tej części Paulina Hendel nie zawodzi, a raczej udowadnia, że seria może być coraz lepsza.
Kamila Mazur, Kamajla

Trzynasty księżyc udowadnia nam, że autorka doskonale wie, jak ma potoczyć się jej historia, nic nie dzieje się tu przez przypadek. Wracając do świata żniwiarzy, czułam się, jakbym wracała w rodzinne strony, do grona osobliwych krewnych, za którymi bardzo się stęskniłam.
Karolina Michta, Made by Caroline

Brakowało Ci świata żniwiarzy? Oto przed Tobą kolejna porcja niezapomnianych wrażeń, pełna bezkostów, porońców, wieszczych i całej chmary upiorów. Trzynasty księżyc jest pozycją, dzięki której świat nawich masz na wyciągnięcie ręki, ale to Ty musisz zdecydować, czy stawisz mu czoła!
Filip Tasarz, Pod Osłoną Książek

Ciemność czająca się w każdym kącie, polowanie na demony z wrogiem? Czas ucieka, a stawka w grze jest wysoka. Trzynasty księżyc to historia pełna emocji i mroku.
Agnieszka Wójcik, Magical Reading

Paulina Hendel wciąż zaskakuje pomysłami i wrzuca nas w wir akcji! Trzynasty księżyc to godna kontynuacja serii z jeszcze większą liczbą słowiańskich demonów oraz z nowymi postaciami z charakterkiem. Każdy, kto tęsknił za przygodami Magdy i Feliksa, będzie usatysfakcjonowany i zaostrzy mu się apetyt na kolejny tom.
Marta Dąbkowska, Wybredna maruda

Komentarze