Marie Brennan - Zwrotnik Węży

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z drugim tomem "pamiętnika Lady Trent". Jeśli macie ochotę to tutaj, objętościowo jest ona mniej więcej taka jak część pierwsza. Wiecie mimo iż ta książka jest dopiero czwarta i nadal sądze iż sierpień będzie słaby czytelniczo to przynajmniej nie jest ona aż tak niska jak bałem się jeszcze tydzień temu. No dobra to teraz zapraszam do lektury.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Zysk i spółka
Seria: Pamiętnik Lady Trent
Premiera: 23 kwiecień 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików.
Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby.
„Drugi tom pamiętników Izabeli jest równie bezkompromisowo uczciwy i szczery jak pierwszy, opowiedziany typowym dla Brennan jędrnym, żywym stylem, z bohaterką jednocześnie zachwycającą, zadziwiającą i godną szacunku!”.
„Kirkus”
„Książka przesycona radością i zapałem odkrywcy oraz naukową ciekawością”.
„Publisher’s Weekly”
„Jeśli kiedyś w sekrecie żałowaliście, że smoki nie są prawdziwe, ta książka jest dla was. Szczególnie spodoba się fanom Naomi Novik i Mary Robinette Kowal”.
„ Rt Books”
„Jaśnie pani jest zdecydowaną i bystrą kobietą szukającą smoków - popieram całym sercem!”.
Melanie Rawn,
autorka cyklu Wygnańcy
źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Świat wykreowany przez Marie Brennan przywodzi mi na myśl czasy wiktoriańskie a główna bohaterka, czyli lady Trent to taki odpowiednik Amelii Earhart [sprawdźcie sobie], w świecie badawczym. Ja wiem A.E. była pilotem ale chodzi raczej iż obie niejako "przecierały szlak" dla innych kobiet w tej branży. W tej części powraca kilka postaci a także pojawia się oczywiście cała masa nowych, ale to zrozumiałe przecież wyruszamy w całkiem inne regiony. Takie które mi przynoszą na myśl lasy równikowe, no przynajmniej ich ogólny klimat. Nie powiem by książka zachwycała prędkością akcji, chociaż są momenty gdy nabiera ona tempa. Ale przez cały czas jej czytania ani na moment się nie nudziłem. Bardzo interesująco ukazano zderzenie różnych kultur, nie tylko tych z kraju lady Trent oraz tego w którym udali się na wyprawę ale jeszcze pomiędzy nacjami/plemionami zamieszkującymi dany region kraju. Ogólnie jeśli przypadła Wam do gustu poprzednia część to również ta spodoba się. Bardzo mnie również cieszy fakt iż postacie bohaterów poznaliśmy niejako z nowej strony, może nie zaspokoiło to naszego apetytu ale przecież autorka musi zostawić dla nas coś na kolejne części.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze