Przejdź do głównej zawartości

Paulina Hendel - Trzynasty Księżyc

Cześć temperatury za oknem złagodniały, a przynajmniej ich odczuwalność jest łatwiejsza do zniesienia. Udało mi się skończyć dla was najgorętszą premierę sierpnia. Chociaż może nie powinienem używać takich słów kiedy ludzie powoli mają dość słońca. Jednak pamiętajcie, że za kilka miesięcy będziecie te temperatury wspominać z rozrzewnieniem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Seria: Żniwiarz
Premiera: 22 sierpień 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Uważaj! Nieumarli wracają. Ludziom i żniwiarzom zagraża jeszcze niebezpieczniejszy wróg, a Pierwszy zmienił zasady gry. Magda, Feliks i Mateusz stają przed nowymi wyzwaniami, groźniejszymi demonami i dylematem większym niż wszystkie razem do tej pory wzięte. Trzynasta pełnia jest coraz bliżej. Bestsellerowa seria „Żniwiarz” nie pozwoli Ci zaznać spokoju!

źródło opisu: materiały wydawcy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

I cóż wracamy do przygód naszych żniwiarzy. Na początku muszę pochwalić iż zaczyna się ona w momencie zakończenia poprzedniej części i już samo to wystarczyło by dać książce plusika. Ciężko cokolwiek napisać o książce mając w głowie założenie by przez przypadek nie dać jakiegoś spoilera tak do tej jak i do poprzednich części, ale oczywiście spróbuję. Po pierwsze bohaterowie. Ci którzy są na pierwszym i drugim planie zostali świetnie zgłębieni, chociaż brakowało mi troszkę przekomarzanek na płaszczyźnie Magda-Oliwia ale to takie moje czepialstwo. Dodatkowo wydaje mi się iż w tej części pojawiło się dużo więcej postaci niż w poprzednich ale to moje subiektywne odczucie i może być ono błędne. Książka jest ciekawa i z wieloma elementami naprawdę dynamicznej akcji, na szczęście bez przesadyzmu i pomiędzy takimi przyspieszeniami autorka daje bohaterom i czytelnikom "zaczerpnięcie tchu". Jest pewien wątek którego zakończenie mimo tego iż jest logiczne oraz dobrze napisane nie podobało mi się. Chociaż może jest to zbyt duże słowo, raczej nie do końca chciałem takiego rozwiązania, ale to dobrze iż autorka nadal potrafi czytelnika zaskoczyć. Jeśli chodzi o samo zakończenie książki to jest ono bardziej satysfakcjonujące niż miało to miesce w "Czerwonym Słońcu", ale nadal pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami i pozostaje tylko czekać na premierę czwartego tomu.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…