Przejdź do głównej zawartości

Philip Reeve - Żywe Maszyny

Książka którą dziś Wam przedstawię jest krótka [352 strony], i świetna na jeden dzień ;) Dopiero gdy spojrzałem na jej profil w lubimy czytać dowiedziałem się iż jest ona początkiem serii i kiedyś będę musiał wrócić do tego świata.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Amber
Seria: Żywe Maszyny
Premiera: 5 lipiec 2018

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis martketingowy:

Pierwszy tom czterotomowego cyklu Zabójcze maszyny, w którym Philip Reeve stworzył jeden z najwspanialszych fantastycznych światów, jakie kiedykolwiek wykreowano.
Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem.
Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny.
Podczas polowania Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Życie ratuje mu młody czeladnik. W pogoni za napastniczką zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Na jałowych pustkowiach wielkiego Terenu Polowań ci dwoje, których wszystko dzieli, są zdani tylko na siebie. Wśród przemocy, brutalności i nieustannego niebezpieczeństwa Tom i Hester muszą walczyć o życie i przyszłość świata…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Ziemia po wojnie totalnej. Kilka tysięcy lat po niej ludzkość żyje w ruchomych miastach gdzie te większe napadają na mniejsze i pożerają je. W tym świecie poznajemy młodego ucznia historyków w jednym z takich miast. Tom w wyniku pewnych zdarzeń razem z Hester zostają wplątani w coś większego niż sami sądzą. Mimo iż książka opisuje ich jako głównych bohaterów to równie ważni są też inni bohaterowie którym niestety [przynajmniej moim zdaniem], nie poświęcono aż tyle miejsca. Jak na przykład Kate czy wspommiany w opisie Wielki Mistrz Historyków. Książka jest krótka i przepełniona akcja oraz co ważniejsze mimo bycia tą która rozpoczyna serię ma jasno zakreślony koniec. Oczywiście jest on w pewien sposób otwarty ale nie ma tam czegoś w rodzaju "chcesz poznać zakończenie, kup następny tom". Chciałbym również zwrócić uwagę iż mimo gatunku postapokalipsy i postawienia na akcje jest to książka raczej dla młodzieży, na szczęście jest ona pozbawiona wątku romantycznego ale trzeba pamiętać iż bardziej wymagający fani gatunku mogą czuć się lekko zawiedzeni tym jak pobieżnie został przedstawiony świat. Chociaż dla tych osób mogę powiedzieć iż zawsze mogą mieć nadzieję na rozwinięcie wątków w kolejnych tomach.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…