Philip Reeve - Żywe Maszyny

Książka którą dziś Wam przedstawię jest krótka [352 strony], i świetna na jeden dzień ;) Dopiero gdy spojrzałem na jej profil w lubimy czytać dowiedziałem się iż jest ona początkiem serii i kiedyś będę musiał wrócić do tego świata.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Amber
Seria: Żywe Maszyny
Premiera: 5 lipiec 2018

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis martketingowy:

Pierwszy tom czterotomowego cyklu Zabójcze maszyny, w którym Philip Reeve stworzył jeden z najwspanialszych fantastycznych światów, jakie kiedykolwiek wykreowano.
Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem.
Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny.
Podczas polowania Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Życie ratuje mu młody czeladnik. W pogoni za napastniczką zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Na jałowych pustkowiach wielkiego Terenu Polowań ci dwoje, których wszystko dzieli, są zdani tylko na siebie. Wśród przemocy, brutalności i nieustannego niebezpieczeństwa Tom i Hester muszą walczyć o życie i przyszłość świata…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Ziemia po wojnie totalnej. Kilka tysięcy lat po niej ludzkość żyje w ruchomych miastach gdzie te większe napadają na mniejsze i pożerają je. W tym świecie poznajemy młodego ucznia historyków w jednym z takich miast. Tom w wyniku pewnych zdarzeń razem z Hester zostają wplątani w coś większego niż sami sądzą. Mimo iż książka opisuje ich jako głównych bohaterów to równie ważni są też inni bohaterowie którym niestety [przynajmniej moim zdaniem], nie poświęcono aż tyle miejsca. Jak na przykład Kate czy wspommiany w opisie Wielki Mistrz Historyków. Książka jest krótka i przepełniona akcja oraz co ważniejsze mimo bycia tą która rozpoczyna serię ma jasno zakreślony koniec. Oczywiście jest on w pewien sposób otwarty ale nie ma tam czegoś w rodzaju "chcesz poznać zakończenie, kup następny tom". Chciałbym również zwrócić uwagę iż mimo gatunku postapokalipsy i postawienia na akcje jest to książka raczej dla młodzieży, na szczęście jest ona pozbawiona wątku romantycznego ale trzeba pamiętać iż bardziej wymagający fani gatunku mogą czuć się lekko zawiedzeni tym jak pobieżnie został przedstawiony świat. Chociaż dla tych osób mogę powiedzieć iż zawsze mogą mieć nadzieję na rozwinięcie wątków w kolejnych tomach.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze