Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie wrzesień 2018

Cześć, i kolejny miesiąc za nami. Szczerze to nawet nie mam pojęcia kiedy minął. No a skoro jest już październik to przydałoby się sprawdzić cóż takiego przeczytałem w pierwszym miesiącu dla osób edukujących się [nie licząc studentów].

Lista książek:

1. Max Czornyj - Grzech
2. Jay Kristoff - Tancerze Burzy
3. B.A. Paris - Na skraju załamania
4. Grzegorz Kozera - Biały Kafka
5. Leena Krohn - Tainaron
6. Jay Kristoff - Bratobójca
7. Jay Kristoff - Głosząca Kres
8. Mark Stay - Imperium robotów. Bunt człowieka


Jak widzicie wrzesień upłynął mi pod znakiem mitologii japońskiej i to za przykład podając Wojnę Lotosową [numery 2, 6,7], pozostając jeszcze w tym klimacie chciałbym byście przyjrzeli się tej książeczce, która jest zbiorem różnych japońskich bajeczek. Będziecie mogli zobaczyć jak różnią się one od tych które znamy z naszej mitologii ;) Polecam tę książeczkę szczególnie ze względu na przepiękne obrazki w niej zawarte. Bajki wybrane do niej są przyjemne dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo miesiąc wrzesień zapisze się jako jeden z najbardziej obfitych w nowe nabytki książkowe. Po pierwsze moje zamówienie z oczytani.pl które możecie zobaczyć tutaj. Oprócz tego dostałem również trzy albo cztery książki od koleżanek z kręgów książkoholików. Na blogu pisałem tylko o jednej paczce [do zobaczenia tutaj], ale każdej z nich podziękowałem innymi książkami. Wiecie gdyby nie to musiałbym trzymać je na podłodze dopóki nie złoże zamówienia na regał. Niestety pokój w którym mam biblioteczkę jest dość nietypowy i standardowe regały nie pasują do niego.
No cóż, i to byłoby chyba na tyle. A jak tam u was miniony miesiąc? Sekcja komentarzy jest dla Was. Chwalcie się i to każdą ilością. I nie bójcie się dodawać na końcu swojego tekstu linku do własnych blogów, mimo iż ja znajduje was w inny sposób [bardziej złożony], to gdy ktoś ma mało czasu to łatwiej kliknąć w bezpośredni link na stronę główną bloga.
Wysyłam wam uśmiech i pozytywną energię a także życzę miłego i ciepłego dnia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…