Przejdź do głównej zawartości

Paczka niespodzianka - czyli prezent z blogosfery ;)

Cześć, dziś przychodzę do Was by pochwalić się paczuszką którą odebrałem dzisiaj na poczcie. Miałbym ją już wczoraj ale niestety listonosz przyniósł ją gdy byłem w pracy i zostawił awizo. Paczka którą Wam za momencik pokaże została nadana przez Anitę z bloga Atramentowa Przystań, na który zapraszam Was. Tak naprawdę to dobrze iż po otwarciu paczki musiałem jeszcze naprawić komputer znajomemu ponieważ mogłem sobie poukładać w głowie co mniej więcej Wam tutaj napiszę i to w bardziej rozbudowanej formie niż "Wow, wow, wow" ;) A zatem na początek mały kolaż zawartości paczuchy.

Jak możecie zauważyć oprócz książek jest tam również niezbędnik w postaci zakładek które zostały zrobione przez nadawczynię paczuchy. W porządku a zatem zajrzyjmy jakie to ksiażeczki znalazły się w upominku.

Gorzka i ironiczna opowieść o alkoholowym uzależnieniu zdegradowanego dziennikarza. Jedyną wartością, która może ocalić bohatera z pijackiego piekła, jest miłość. Tylko czy w alkoholowym zatraceniu, wśród wielu spotykanych przypadkowo kobiet, bohater potrafi odnaleźć tę jedną, którą naprawdę pokocha?

Książka z bardzo minimalistyczną okładką i ciekawym opisem [w sumie opis ma pełnić taką rolę]. A jako iż nie znam tego autora tym bardziej zobaczę jaka jest jej zawatość
Głośna, oryginalna książka wybitnej fińskiej pisarki, napisana jest w formie listów z dziwnego miasta. Jego mieszkańcy przypominają owady, ale ich dylematy są nam dobrze znane... Choć mieści się w gatunku science fiction (nominacja do prestiżowej World Fantasy Award), ten zbiór fantastycznych bajek jest zarazem pełen romantycznej delikatności, wdzięku, humoru i dyskretnych, filozofujących rozważań. Narratorka przygląda się istotom, zamieszkałym w Tainaronie, a nawet uczestniczy w ich życiu i próbuje zrozumieć...


Książka z działu fantastyki pisana w formie listów? Już samo to mnie zaciekawiło. I kolejna nieznana autorka którą z chęcią poznam.
"Dydko i teatr"- to kolejna książeczka edukacyjna przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolorowa publikacja ma pomóc w kształceniu dzieci w wieku 5-7 lat.Pierwsza książeczka serii - „Dydko i muzyka” - ukazała się w 2010 r. Zawierała m.in. informacje na temat instrumentów, powstawania dźwięków oraz koncertów muzyki klasycznej.
Kolejne wydawnictwo dotyczyło plastyki (2011 r.). W przygotowaniu są jeszcze „Dydko i książka” oraz „Dydko i architektura”.
Książeczki ukazują się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Są wysyłane do instytucji kultury, szpitali, placówek opiekuńczych i bibliotek.\

A ta książeczka powędrowała do schowka gdzie odkładam prezenty dla siostrzeńców ;)
Czarodziejski imbryczek; Fudzi-san i Tsukuba-jama; Chłopiec z Urasimy; Jak Godaigo zwyciężył; Słońce czy szczur; Ździebełko słomy.


A ta książeczka sprawiła iż moje oczy zrobiły się wielkie i już wiedziałem iż przeczytam ją od razu po skończeniu obecnie czytanej pozycji. Czyli pierwszy tom Wojny lotosowej ;)
A tutaj macie jeszcze zbiorczy obrazek paczki. Jeszcze raz bardzo dziękuję Anicie za świetną paczkę.

A wszyscy którzy czytają ten post zapraszam do robienia takich prezentów i szerzeniu pozytywnej atmosfery wśród blogosfery, pokażmy iż wszelkie dramy, g...burze czy klasyfikowanie jakości książek po jej gatunku czy płodności autora. Wybierzcie sobie kogoś z blogosfery i wyślijcie książkę tak za nic, aby tylko sprawić tej drugiej osobie przyjemność.

Jak zawsze oddaje w wasze ręce sekcję komentarzy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…