Paczka niespodzianka - czyli prezent z blogosfery ;)

Cześć, dziś przychodzę do Was by pochwalić się paczuszką którą odebrałem dzisiaj na poczcie. Miałbym ją już wczoraj ale niestety listonosz przyniósł ją gdy byłem w pracy i zostawił awizo. Paczka którą Wam za momencik pokaże została nadana przez Anitę z bloga Atramentowa Przystań, na który zapraszam Was. Tak naprawdę to dobrze iż po otwarciu paczki musiałem jeszcze naprawić komputer znajomemu ponieważ mogłem sobie poukładać w głowie co mniej więcej Wam tutaj napiszę i to w bardziej rozbudowanej formie niż "Wow, wow, wow" ;) A zatem na początek mały kolaż zawartości paczuchy.

Jak możecie zauważyć oprócz książek jest tam również niezbędnik w postaci zakładek które zostały zrobione przez nadawczynię paczuchy. W porządku a zatem zajrzyjmy jakie to ksiażeczki znalazły się w upominku.

Gorzka i ironiczna opowieść o alkoholowym uzależnieniu zdegradowanego dziennikarza. Jedyną wartością, która może ocalić bohatera z pijackiego piekła, jest miłość. Tylko czy w alkoholowym zatraceniu, wśród wielu spotykanych przypadkowo kobiet, bohater potrafi odnaleźć tę jedną, którą naprawdę pokocha?

Książka z bardzo minimalistyczną okładką i ciekawym opisem [w sumie opis ma pełnić taką rolę]. A jako iż nie znam tego autora tym bardziej zobaczę jaka jest jej zawatość
Głośna, oryginalna książka wybitnej fińskiej pisarki, napisana jest w formie listów z dziwnego miasta. Jego mieszkańcy przypominają owady, ale ich dylematy są nam dobrze znane... Choć mieści się w gatunku science fiction (nominacja do prestiżowej World Fantasy Award), ten zbiór fantastycznych bajek jest zarazem pełen romantycznej delikatności, wdzięku, humoru i dyskretnych, filozofujących rozważań. Narratorka przygląda się istotom, zamieszkałym w Tainaronie, a nawet uczestniczy w ich życiu i próbuje zrozumieć...


Książka z działu fantastyki pisana w formie listów? Już samo to mnie zaciekawiło. I kolejna nieznana autorka którą z chęcią poznam.
"Dydko i teatr"- to kolejna książeczka edukacyjna przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolorowa publikacja ma pomóc w kształceniu dzieci w wieku 5-7 lat.Pierwsza książeczka serii - „Dydko i muzyka” - ukazała się w 2010 r. Zawierała m.in. informacje na temat instrumentów, powstawania dźwięków oraz koncertów muzyki klasycznej.
Kolejne wydawnictwo dotyczyło plastyki (2011 r.). W przygotowaniu są jeszcze „Dydko i książka” oraz „Dydko i architektura”.
Książeczki ukazują się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Są wysyłane do instytucji kultury, szpitali, placówek opiekuńczych i bibliotek.\

A ta książeczka powędrowała do schowka gdzie odkładam prezenty dla siostrzeńców ;)
Czarodziejski imbryczek; Fudzi-san i Tsukuba-jama; Chłopiec z Urasimy; Jak Godaigo zwyciężył; Słońce czy szczur; Ździebełko słomy.


A ta książeczka sprawiła iż moje oczy zrobiły się wielkie i już wiedziałem iż przeczytam ją od razu po skończeniu obecnie czytanej pozycji. Czyli pierwszy tom Wojny lotosowej ;)
A tutaj macie jeszcze zbiorczy obrazek paczki. Jeszcze raz bardzo dziękuję Anicie za świetną paczkę.

A wszyscy którzy czytają ten post zapraszam do robienia takich prezentów i szerzeniu pozytywnej atmosfery wśród blogosfery, pokażmy iż wszelkie dramy, g...burze czy klasyfikowanie jakości książek po jej gatunku czy płodności autora. Wybierzcie sobie kogoś z blogosfery i wyślijcie książkę tak za nic, aby tylko sprawić tej drugiej osobie przyjemność.

Jak zawsze oddaje w wasze ręce sekcję komentarzy.

Komentarze