Przejdź do głównej zawartości

B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami

Kolejny dzień mija a ja przeczytałem dla Was kolejną książkę. W dniu jutrzejszym wezmę się za czytanie, a raczej przypomnienie Strażnika, korzystając z tego że przyszło do mnie drugie wydanie książki. Z chęcią zobaczę czy różni się czymś oprócz okładki.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 15 lutego 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?
ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM
Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?
„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem”
San Francisco Book Review
„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału”
Publishers Weekly
„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów”
Margaret Madden, Bleach House Library
„Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka”
Woman
„Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć”
Mary Kubica, autorka „Grzecznej dziewczynki”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 To jest mój drugi kontakt z autorką, pierwszy był przy okazji książki "Na skraju załamania", i mam w planach przeczytać jej kolejną książkę. W sumie to zdanie mówi Wam już czy przypadła mi ona do gustu czy nie. Jednak nie zostawię Was z tak krótkim tekstem. W tej książce autorka pokazuje małżeństwo z zewnątrz idealne, jednak my dzięki narracji pierwszoosobowej oraz wnikaniu w myśli głównej bohaterki od samego początku wiemy dużo więcej. Dużym plusem jest prowadzenie fabuły w dwóch strumieniach czasowych, w pewnym momencie jeden łączy się z drugim tworząc jeden spójny obraz ale taki zabieg pokazuje duże umiejętności pisarki. Pewnie narzekałbym za małą ilość różnorakich opisów ale wyszedłbym na osobę nie rozumiejącej książki a ten zabieg o którym wspomniałem gdyby był bardziej rozbudowany sprawiłby iż książka byłaby gorsza. Styl i klimat w jakim napisana jest ta pozycja nie pozwala się od niej oderwać. Jako dowód mogę powiedzieć iż przeczytałem ją w jeden dzień, a konkretnie gdyby połączyć czas spędzony przy książce wyszłoby iż całość zajęła mi około czterech, pięciu godzin. Mam jedno poważne zastrzeżenie co do książki, a raczej coś co mi bardzo brakowało. Mowa tutaj o epilogu, naprawdę wystarczyłyby trzy lub cztery zdania o dalszych losach postaci ważnych dla fabuły. Specjalnie nie wspomniałem o siostrze głównej bohaterki, ponieważ mimo teoretycznie roli bohaterki drugoplanowej to w rzeczywistości jest ona ważniejsza niż na to wskazuje początkowe ułożenie.
Polecam tę książkę każdemu kto lubi być całkowicie pochłonięty przez świat wykreowany.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…