B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami

Kolejny dzień mija a ja przeczytałem dla Was kolejną książkę. W dniu jutrzejszym wezmę się za czytanie, a raczej przypomnienie Strażnika, korzystając z tego że przyszło do mnie drugie wydanie książki. Z chęcią zobaczę czy różni się czymś oprócz okładki.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 15 lutego 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?
ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM
Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?
„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem”
San Francisco Book Review
„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału”
Publishers Weekly
„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów”
Margaret Madden, Bleach House Library
„Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka”
Woman
„Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć”
Mary Kubica, autorka „Grzecznej dziewczynki”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 To jest mój drugi kontakt z autorką, pierwszy był przy okazji książki "Na skraju załamania", i mam w planach przeczytać jej kolejną książkę. W sumie to zdanie mówi Wam już czy przypadła mi ona do gustu czy nie. Jednak nie zostawię Was z tak krótkim tekstem. W tej książce autorka pokazuje małżeństwo z zewnątrz idealne, jednak my dzięki narracji pierwszoosobowej oraz wnikaniu w myśli głównej bohaterki od samego początku wiemy dużo więcej. Dużym plusem jest prowadzenie fabuły w dwóch strumieniach czasowych, w pewnym momencie jeden łączy się z drugim tworząc jeden spójny obraz ale taki zabieg pokazuje duże umiejętności pisarki. Pewnie narzekałbym za małą ilość różnorakich opisów ale wyszedłbym na osobę nie rozumiejącej książki a ten zabieg o którym wspomniałem gdyby był bardziej rozbudowany sprawiłby iż książka byłaby gorsza. Styl i klimat w jakim napisana jest ta pozycja nie pozwala się od niej oderwać. Jako dowód mogę powiedzieć iż przeczytałem ją w jeden dzień, a konkretnie gdyby połączyć czas spędzony przy książce wyszłoby iż całość zajęła mi około czterech, pięciu godzin. Mam jedno poważne zastrzeżenie co do książki, a raczej coś co mi bardzo brakowało. Mowa tutaj o epilogu, naprawdę wystarczyłyby trzy lub cztery zdania o dalszych losach postaci ważnych dla fabuły. Specjalnie nie wspomniałem o siostrze głównej bohaterki, ponieważ mimo teoretycznie roli bohaterki drugoplanowej to w rzeczywistości jest ona ważniejsza niż na to wskazuje początkowe ułożenie.
Polecam tę książkę każdemu kto lubi być całkowicie pochłonięty przez świat wykreowany.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze