Przejdź do głównej zawartości

Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie - Busola Snów

Tym razem sięgnąłem po drugi tom serii której całkowicie nie znam. Gdyby napisać o niej krótkimi słowami to jest to literatura dla dzieci. Przyjemna ale nic ponadto.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Seria: Sklepik Okamgnienie
Premiera: 2014

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Od kiedy rodzina Lilych zjawiła się w miasteczku, a było to na początku lata, Applecross stało się areną tajemniczych wydarzeń. Od pewnego czasu znikają owce i ktoś niszczy rybackie sieci. Finley i Aiby zaczynają podejrzewać, że to sprawka Leśnego Człowieka, który krąży po okolicy w poszukiwaniu magicznych dusz… Przyjaciele muszę odnaleźć kolejny niezwykły przedmiot – busolę z Sherwood. Nie wiedzą, że są osoby, które za wszelką cenę będą chciały im przeszkodzić. Po co przyjechał do miasteczka młody mężczyzna w lustrzanym płaszczu? I czego tak naprawdę pragnie dziwaczna Adele Babele? Jak pewnie się domyślacie, wszystko okazuje się bardziej magiczne, niż mogłoby się wydawać…

źródło opisu: https://www.olesiejuk.pl/product/68690-sklepik-okamgnienie-tom-2-busola-snow

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Ta książka mimo bycia drugim tomem oraz posiadania oryginalnego ukazania magii i łatwego "wejścia w uniwersum". Rzadko czytam tego typu literaturę dla stworzenia opinii i ciężko ocenić różne jej elementy, jednakże postaram się. Postacie, są proste ale dzięki temu łatwo możemy je zapamiętać, w innym gatunku może i bym na taką budowę postaci narzekał jednak mówimy tu o młodszych czytelnikach. Opisy, tu tak naprawdę nie ma co oceniać. Są one bardzo szczątkowe i nie odwracają uwagi od ścieżki fabularnej. Jeśli już mowa o fabule, to jedyne do czego mógłbym się przyczepić jest zbyt szybkie dochodzenie do celu. Nie czuje się swoistego szukania celu i od razu wiadomo gdzie iść. Dodatkowo jest tu troszkę zbyt wiele nawiązań do legend typu "Flecista z Hameln" czy "Robin Hood", przez co są one bardzo powierzchowne a szkoda ponieważ to mógłby być dobry pretekst do delikatnej zmiany popularnych elementów i dopasowania ich pod siebie. W sumie to większość zaprezentowanych elementów w książce ma tą samą wadę, jest bardzo epizodyczna czy wręcz szczątkowa przez co z jednej strony nic nie odwraca uwagi od fabuły a z drugiej strony jest ona rozwiązywana zbyt gładko. Jednakże mimo tego całego narzekania książka jest godna polecenia.
Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Chociaż dawno już wyrosłam z takich książek to i tak jstem jej ciekawa, ale jednak zacznę od pierwszego tomu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat tę książkę wziąłem z pewnej sieciówki z owadem z kropkami w nazwie ;)
   Ale wydajr mi się iż w księgarniach powinnaś znaleźć ją. Jak nie dla siebie to na prezent.
   Pozdrawiam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…