Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie - Busola Snów

Tym razem sięgnąłem po drugi tom serii której całkowicie nie znam. Gdyby napisać o niej krótkimi słowami to jest to literatura dla dzieci. Przyjemna ale nic ponadto.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Seria: Sklepik Okamgnienie
Premiera: 2014

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Od kiedy rodzina Lilych zjawiła się w miasteczku, a było to na początku lata, Applecross stało się areną tajemniczych wydarzeń. Od pewnego czasu znikają owce i ktoś niszczy rybackie sieci. Finley i Aiby zaczynają podejrzewać, że to sprawka Leśnego Człowieka, który krąży po okolicy w poszukiwaniu magicznych dusz… Przyjaciele muszę odnaleźć kolejny niezwykły przedmiot – busolę z Sherwood. Nie wiedzą, że są osoby, które za wszelką cenę będą chciały im przeszkodzić. Po co przyjechał do miasteczka młody mężczyzna w lustrzanym płaszczu? I czego tak naprawdę pragnie dziwaczna Adele Babele? Jak pewnie się domyślacie, wszystko okazuje się bardziej magiczne, niż mogłoby się wydawać…

źródło opisu: https://www.olesiejuk.pl/product/68690-sklepik-okamgnienie-tom-2-busola-snow

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Ta książka mimo bycia drugim tomem oraz posiadania oryginalnego ukazania magii i łatwego "wejścia w uniwersum". Rzadko czytam tego typu literaturę dla stworzenia opinii i ciężko ocenić różne jej elementy, jednakże postaram się. Postacie, są proste ale dzięki temu łatwo możemy je zapamiętać, w innym gatunku może i bym na taką budowę postaci narzekał jednak mówimy tu o młodszych czytelnikach. Opisy, tu tak naprawdę nie ma co oceniać. Są one bardzo szczątkowe i nie odwracają uwagi od ścieżki fabularnej. Jeśli już mowa o fabule, to jedyne do czego mógłbym się przyczepić jest zbyt szybkie dochodzenie do celu. Nie czuje się swoistego szukania celu i od razu wiadomo gdzie iść. Dodatkowo jest tu troszkę zbyt wiele nawiązań do legend typu "Flecista z Hameln" czy "Robin Hood", przez co są one bardzo powierzchowne a szkoda ponieważ to mógłby być dobry pretekst do delikatnej zmiany popularnych elementów i dopasowania ich pod siebie. W sumie to większość zaprezentowanych elementów w książce ma tą samą wadę, jest bardzo epizodyczna czy wręcz szczątkowa przez co z jednej strony nic nie odwraca uwagi od fabuły a z drugiej strony jest ona rozwiązywana zbyt gładko. Jednakże mimo tego całego narzekania książka jest godna polecenia.
Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Chociaż dawno już wyrosłam z takich książek to i tak jstem jej ciekawa, ale jednak zacznę od pierwszego tomu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat tę książkę wziąłem z pewnej sieciówki z owadem z kropkami w nazwie ;)
   Ale wydajr mi się iż w księgarniach powinnaś znaleźć ją. Jak nie dla siebie to na prezent.
   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)