Andrzej Pilipiuk - Zaginiona

Cześć, po długiej przerwie powracam do bohaterek znanych z książek tej serii jednak nawet gdybym nie znał ich to nie poczułbym jakichś większych braków. Ale przejdźmy do książki.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: KuzynkiEdipresse
Premiera: 10 stycznia 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety.
Każda z nich pragnie tylko jednego - kreślonej na pergaminie XIX-wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący się na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak - jakie kryje w sobie niebezpieczeństwo.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 W tej części która niestety jest ostatnią z przygodami bohaterek które polubiłem badamy tajemnicę pewnej wyspy a nasze znajome sprawdzą czy jest ona prawdziwa. Ale to nie jedyny wątek poruszany przez autora i osobiście uważam iż ta druga sprawa, że się tak wyrażę, jest przyjemniejsza. I to nawet mimo krótkiej jego formy a co za tym idzie nie ma tak dokładnie uformowanych postaci drugoplanowych. Styl autora oraz język jakim pisze jest idealny do szybkiego jej przeczytania. Ale by nie było tak słodko mam trochę dźiegciu do tej książeczki. Po pierwsze wydaje mi się iż Stanisława jest tu niejako na uboczu i mimo częstego przebywania na łamach książki to w poprzednich tomach wydawało jej jakby było jej więcej. W sumie to nie wiem co tu więcej dodać oprócz może stwierdzenia iż jest to delikatna fantastyka do przeczytania w jeden, góra dwa wieczory.


Dacie szansę tej pozycji? A może wolicie jakieś inne dzieła tego autora bądź ogólnie gatunku?
Sekcja komentarzy jak zawsze do waszej dyspozycji.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze