Przejdź do głównej zawartości

Camilla Läckberg - Ofiara losu

Wiecie, chciałem na początku napisać, że czytałem tę pozycje dłużej niż oczekiwałem ale dwa dni na coś takiego to wcale nie tak dużo po prostu początek miesiąca strasznie przyzwyczaił mnie do układów 1 dzień= 1 książka. Co możecie zauważyć po datach publikacji postów. I jest to raczej wyjątek więc nie przyzwyczajajcie się do częstego widoku, najczęściej będzie to tak jak było w zeszłym roku czyli średnio osiem książek plus dwa posty stałe jak podsumowanie i "stąd ten cytat", czasem będą jakieś inne posty jak jakieś moje wpisy czy wywiady które dalej chciałbym prowadzić, ale do tych ostatnich muszę się przygotować i wymyślac pytania pod konkrętną osobę. Dzięki czemu łatwiej będzie się Wam czytało. Ale zbytnio rozpisałem się o sprawach organizacyjnych bloga, wróćmy do książki.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Saga o Fjällbace
Premiera: październik 2012

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie bez śladów niecnych intencji, okazuje się czymś całkowicie innym. Kiedy dochodzi do kolejnego, równie tajemniczego zdarzenia, pojawia się hipoteza - a jeśli ofiary obu wypadków zamordowano? Policja w Tanumshede ma pełne ręce roboty, tym bardziej, że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca konflikt między „gwiazdami” i miejscową społecznością. Czy zabójca kryje się w małej grupie głodnych mediów ludzi współpracujących z programem? Patrik Hedström ma problem z tą sprawą. Jednocześnie zajęty jest przygotowaniami do zbliżającego się ślubu z Ericą. Czas i wysiłek poświęcony na planowanie tego wydarzenia przeradza się we frustrację i stres. Napięcie jest tym większe, że u Patrika i Eriki mieszka jej siostra Anna z dziećmi. Niełatwo jest poradzić sobie z drobnymi kompromisami codziennego życia i ściganiem zabójcy, co widać szczególnie wyraźnie, kiedy Erica zaczyna podejrzewać, że Anna interesuje się całkowicie nieoczekiwanie jedną z osób z kręgu jej przyjaciół...

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/ofiara_losu,p143613642

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Po pierwsze, chciałem napisać iż nie miałem pojęcia, że jest to część serii ale po lekturze książki nie odczuwam jakichś braków i spokojnie można tę pozycję potraktować jakopojedynczą książkę. Jest tutaj kilka różnych wątków i przez praktycznie 1/4 powieści za bardzo nie wiedziałem który z nich potraktować jako ten główny. Co nie jest wadą, szczególnie iż później wszystkie, lub przynajmniej większość z nich w różny sposób łączy się ze sobą w jedną logiczną całość. Muszę szczerze przyznać iż zakończenie powieści zaskoczyło mnie. Nie samym rozwiązaniem sprawy [w końcu kryminał], a bardziej typ zakończenia. Wybaczcie iż go nie zdradzę ale już samo to może być spoilerem a w tym gatunku to lepiej unikać najmniejszych jego oznak. Fanom twórczości pisarki nie muszę polecać tej pozycji a tym którzy chcieliby poznać pracę policji poprowadzoną w prawdopodobny sposób, oczywiście troszkę uatrakcyjniony ale niewiele. Wiele dobrze zbudowanych wielowymiarowych postaci i to nie tylko głównych ale również tych pobocznych. Może zaskoczyć fakt iż niewiele miejsca poświęcono opisom widoków pomieszczeń czy krajobrazów, ale nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z książki.


Czytaliście coś tej pisarki? A może jest ona dopiero przed Wami? Sekcja komentarzy jest wasza.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…