Przejdź do głównej zawartości

B.A. Paris - Pozwól mi wrócić

Pierwsza książka w kwietniu i od razu małe usprawiedliwienie, ja ten tekst tworzę popołudniu pierwszego kwietnia ale wy przeczytacie go dużo później niż planowałem ponieważ bardzo chciałem stworzyć premierową opinię książki Doktor Proktor a później jeszcze wleciał drugi tom. I tak jest dobrze ponieważ jakbym skończył "Ofiarę losu", to ta pozycja znowu czekałaby na swą kolei. A ja nie chcę dawać kilku postów w ten sam dzień.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 11 luty 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Powieść autorki bestsellerowych thrillerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”.
Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. Fin opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Fin wie, że nie powiedział policji całej prawdy.
Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile, które doprowadzają go na skraj szaleństwa. Fin zaczyna podejrzewać wszystkich i coraz bardzie wierzy w to, że jego dawna ukochana żyje. I że jest bliżej, niż mu się wydaje.

źródło opisu: Albatros 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku szybki skrót iż książka podobała mi się, nawet bardzo pomimo dość osobliwego gatunku. Podoba mi się w szczególności sposób w jaki autorka przedstawiła nam bohaterów i mimo iż pod sam koniec powieści była mała informacja iż takie może być zakończenie to było tam coś zaskakującego. Autorka świetnie prowadzi czytelnika przez wątki fabularne i pomimo wchodzenia " w skórę", różnych bohaterów czy zabawy czasem [podobnie jak w książce Za zamkniętymi drzwiami], wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi tak długo jak pisarka tego chce. Nie chcę mówić tu o moich odczuciach co do postaci ponieważ zmieniały się one wraz z postępem fabuły a to mogłoby zostać odebrane jako spojler. Jakbym miał się przyczepić do któregoś elementu powieści to byłoby to niewielkie opisy miejsc. Jednakże nie przeszkadza to w cieszeniu się książką a pióro pisarki jest takie iż nie sposób oderwać się od książki aż do samego końca. Słyszałem iż jest to najsłabsza powieść autorki, jednakże osobiście nie odczuwam tego w ten sposób. "Pozwól mi Wrócić" jest na tym samym poziomie co "Za zamkniętymi drzwiami" czy "Na skraju załamania". Jeśli odpowiada Wam tego typu literatura to nie zawiedziecie się dając jej szansę.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…