B.A. Paris - Pozwól mi wrócić

Pierwsza książka w kwietniu i od razu małe usprawiedliwienie, ja ten tekst tworzę popołudniu pierwszego kwietnia ale wy przeczytacie go dużo później niż planowałem ponieważ bardzo chciałem stworzyć premierową opinię książki Doktor Proktor a później jeszcze wleciał drugi tom. I tak jest dobrze ponieważ jakbym skończył "Ofiarę losu", to ta pozycja znowu czekałaby na swą kolei. A ja nie chcę dawać kilku postów w ten sam dzień.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 11 luty 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Powieść autorki bestsellerowych thrillerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”.
Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. Fin opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Fin wie, że nie powiedział policji całej prawdy.
Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile, które doprowadzają go na skraj szaleństwa. Fin zaczyna podejrzewać wszystkich i coraz bardzie wierzy w to, że jego dawna ukochana żyje. I że jest bliżej, niż mu się wydaje.

źródło opisu: Albatros 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku szybki skrót iż książka podobała mi się, nawet bardzo pomimo dość osobliwego gatunku. Podoba mi się w szczególności sposób w jaki autorka przedstawiła nam bohaterów i mimo iż pod sam koniec powieści była mała informacja iż takie może być zakończenie to było tam coś zaskakującego. Autorka świetnie prowadzi czytelnika przez wątki fabularne i pomimo wchodzenia " w skórę", różnych bohaterów czy zabawy czasem [podobnie jak w książce Za zamkniętymi drzwiami], wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi tak długo jak pisarka tego chce. Nie chcę mówić tu o moich odczuciach co do postaci ponieważ zmieniały się one wraz z postępem fabuły a to mogłoby zostać odebrane jako spojler. Jakbym miał się przyczepić do któregoś elementu powieści to byłoby to niewielkie opisy miejsc. Jednakże nie przeszkadza to w cieszeniu się książką a pióro pisarki jest takie iż nie sposób oderwać się od książki aż do samego końca. Słyszałem iż jest to najsłabsza powieść autorki, jednakże osobiście nie odczuwam tego w ten sposób. "Pozwól mi Wrócić" jest na tym samym poziomie co "Za zamkniętymi drzwiami" czy "Na skraju załamania". Jeśli odpowiada Wam tego typu literatura to nie zawiedziecie się dając jej szansę.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)