Podsumowanie marzec 2019

Wiecie co, może część z was uzna iż ilość przeczytanych książek w tym miesiącu jest niewielka ale ja jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku. Mogę Wam zdradzić iż w miesiącu kwietniu dostaniecie ode mnie tekst na temat pewnej książeczki którą dostanę od wydawnictwa. Na razie niech jej tytuł pozostanie niespodzianką.
A teraz zapraszam do zapoznania z listą przeczytanych książek.


Lista:

1. Dave Hutchinson - Europa Jesienią
2. Eliza Drogosz - Ostrze Nocy
3. Tom Rob Smith - System
4. Janet Farell - Sekret Czarnego Kruka
5. Marta Kisiel - Małe Licho i tajemnica niebożątka
6. Maria Fasce - Kobieta z Isla Negra
7. Chris Weitz - Młody Świat
8. B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami
9. Miroslav Žamboch - Mroczny Zbawiciel
10. Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie - Busola Snów
11. Janet Farell - Testament Magika
12. Tomasz Grzegrzółka - Torusy
13. Marta Malinowska - Iluzja

Oprócz tego przeczytałem jeszcze nowe wydanie Strażnika, Pauliny Hendel ale nie umieszczam go na liście ponieważ nie pisałem jego jako takiej opinii ponieważ jak dobrze wiecie jest to jedna z moich ulubionych serii i pierwsze wydanie czytałem wielokrotnie. Zamiast tego dałem taki ogólny wpis na temat nowej wersji, i spodziewajcie się iż dla tomów drugiego i trzeciego również takowe wpisy się pojawią. Dodatkowo po lekturze tej nowej wersji [którą prywatnie nazywam edycją rozszerzoną, co samo w sobie pokazuje jaki mam do niej stosunek], miałem bardzo przyjemną rozmowę z autorką i gdybym nie był taki zajęty to na pewno pojawiłbym się na którychś Targach by wymienić kilka zdań na żywo. Wiecie tak zawsze jest przyjemniej niż przez wiadomości prywatne na FB. Ok, ale wracając do książek, do tej pory macie 14 pozycji ale są jeszcze dwa klasyki o których nie pisałem ponieważ czytałem jest któryś raz, tak dla przypomnienia. Były to "Bajki Robotów", oraz "Solaris" Stanisława Lema. I o ile Bajki Robotów poleciłbym każdemu od razu to z tądrugą powieścią jest o tyle trudniej iż troszeczkę sięona zestarzała. To tak jakby porównywać wyposażenie okrętu z oryginalnego Obcego [z 1979 roku], a wyposażenie okrętów z nowych filmów tego typu. I elementy z których korzystają bohaterowie mogą być niezrozumiałe dla młodszych czytelników. Jak czekanie na rozgrzanie lampy czy wysyłanie telegrafów i tak dalej. Ale książka zasłużenie [przynajmniej moim zdaniem], jest nazywana klasykiem.

Komentarze

 1. I ty uważasz, że to mało? Jak ja bym chciała wrócić do czasu, gdy udawało mi się tyle przeczytać :D
  Marta Kisiel <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałem jestem z tego wyniku bardzo zadowolony a z drugiej strony smutny ponieważ wiem, iż tego wyniku nie przeskoczę a ustalenie rekordu na początku roku nie jest dobrym pomysłem ;)
   Chociaż z jeszcze innej strony kwiecień na razie jest intensywny jeśli chodzi liczbę przeczytanych :)

   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)