Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie marzec 2019

Wiecie co, może część z was uzna iż ilość przeczytanych książek w tym miesiącu jest niewielka ale ja jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku. Mogę Wam zdradzić iż w miesiącu kwietniu dostaniecie ode mnie tekst na temat pewnej książeczki którą dostanę od wydawnictwa. Na razie niech jej tytuł pozostanie niespodzianką.
A teraz zapraszam do zapoznania z listą przeczytanych książek.


Lista:

1. Dave Hutchinson - Europa Jesienią
2. Eliza Drogosz - Ostrze Nocy
3. Tom Rob Smith - System
4. Janet Farell - Sekret Czarnego Kruka
5. Marta Kisiel - Małe Licho i tajemnica niebożątka
6. Maria Fasce - Kobieta z Isla Negra
7. Chris Weitz - Młody Świat
8. B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami
9. Miroslav Žamboch - Mroczny Zbawiciel
10. Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie - Busola Snów
11. Janet Farell - Testament Magika
12. Tomasz Grzegrzółka - Torusy
13. Marta Malinowska - Iluzja

Oprócz tego przeczytałem jeszcze nowe wydanie Strażnika, Pauliny Hendel ale nie umieszczam go na liście ponieważ nie pisałem jego jako takiej opinii ponieważ jak dobrze wiecie jest to jedna z moich ulubionych serii i pierwsze wydanie czytałem wielokrotnie. Zamiast tego dałem taki ogólny wpis na temat nowej wersji, i spodziewajcie się iż dla tomów drugiego i trzeciego również takowe wpisy się pojawią. Dodatkowo po lekturze tej nowej wersji [którą prywatnie nazywam edycją rozszerzoną, co samo w sobie pokazuje jaki mam do niej stosunek], miałem bardzo przyjemną rozmowę z autorką i gdybym nie był taki zajęty to na pewno pojawiłbym się na którychś Targach by wymienić kilka zdań na żywo. Wiecie tak zawsze jest przyjemniej niż przez wiadomości prywatne na FB. Ok, ale wracając do książek, do tej pory macie 14 pozycji ale są jeszcze dwa klasyki o których nie pisałem ponieważ czytałem jest któryś raz, tak dla przypomnienia. Były to "Bajki Robotów", oraz "Solaris" Stanisława Lema. I o ile Bajki Robotów poleciłbym każdemu od razu to z tądrugą powieścią jest o tyle trudniej iż troszeczkę sięona zestarzała. To tak jakby porównywać wyposażenie okrętu z oryginalnego Obcego [z 1979 roku], a wyposażenie okrętów z nowych filmów tego typu. I elementy z których korzystają bohaterowie mogą być niezrozumiałe dla młodszych czytelników. Jak czekanie na rozgrzanie lampy czy wysyłanie telegrafów i tak dalej. Ale książka zasłużenie [przynajmniej moim zdaniem], jest nazywana klasykiem.

Komentarze

 1. I ty uważasz, że to mało? Jak ja bym chciała wrócić do czasu, gdy udawało mi się tyle przeczytać :D
  Marta Kisiel <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałem jestem z tego wyniku bardzo zadowolony a z drugiej strony smutny ponieważ wiem, iż tego wyniku nie przeskoczę a ustalenie rekordu na początku roku nie jest dobrym pomysłem ;)
   Chociaż z jeszcze innej strony kwiecień na razie jest intensywny jeśli chodzi liczbę przeczytanych :)

   Pozdrawiam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…