Przejdź do głównej zawartości

Paulina Świst - Komisarz

Czy ja kiedyś nie mówiłem iż cały czas natrafiam na dobre książki? Nie powinienem stosować takiego zdania. Trafiłem w końcu na książkę złą, ale tak bardzo iż w sumie sam nie wiem co o niej napisać bym nie wyszedł na kogoś obrzucający ją błotem. No dobra, a zatem zaczynajmy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


Wydawnictwo: Akurat
Seria: Prokurator
Premiera: 22 listopad 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, nie dla chleba. Uwielbia pomagać dzieciom. W jej odrealnionym świecie pewnego dnia pojawia się mężczyzna…
Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w butikach. W dodatku, po pięciu tygodniach znajomości, wyjaśnia się, że jest gentelmanem w łóżku. Prawdziwy ideał.
Niestety, wyśniony mężczyzna okazuje się policjantem. Komisarz Radosław Wyrwa – fachowiec od działań „pod przykrywką”. Zuzanna to dla niego tylko figurantka, zaledwie narzędzie służące do rozpracowania ciemnych interesów ojca. Antoni Kadziewicz, na pozór szanowany biznesmen, w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych. Zadłużony, szantażowany przez ukraińskich mafiosów, nie potrafi wydostać się z matni.
Szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem Zimnickim. „Zimny” przedstawia plan. Kadziewicz w obawie przed dożywociem, godzi się zostać „wtyką” i podejmuje grę na dwa fronty…

źródło opisu: https://muza.com.pl/sensacja-kryminal/2817-komisarz-9788328708051.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Mam duży problem z tą książką. Mianowicie nie mam pojęcia do jakiej kategorii ją dać. Czy jest ona nowoczesnym kryminałem z nastawieniem na akcję, czy może jakąś obyczajówką a może jednak erotykiem. Później przeszedłem do procesu eliminacji. Po pierwsze skasowałem kategorię którą podałem jako trzecią. Ponieważ ten, reklamowany na okładce "ostry seks", w książce tak naprawdę nie istnieje ponadto opisy tychże scen są co by nie ukrywać śmieszne. Pozostałe dwie kategorie były trudniejsze do obalenia gdyż są tam jakieś ich delikatne elementy tychże. Niestety główny wątek fabularny ma jedną poważną wadę. Dzieję się niejako po za kartami książki. Nawet gdy jedna z postaci ma coś zrobić ucieka z kart książki a wraca tylko by pokazać jej skutek. To wszystko jest tak mdłe iż gdyby nie to, że powiedziałem sobie "przeczytaj to do końca jeśli chcesz cokolwiek o niej napisać", to w parze z ostrymi słowami odłożył ją w najciemniejszy kąt. Aby nie było iż jest to porażka na całej linii muszę przyznać iż podobała mi się relacja głównych bohaterów, przynajmniej przez pierwszą połowę książki. Im dalej tym częściej zadawałem sobie pytanie "Ale jak? Co tu się odjaniepawniło*". Sam język używany przez postacie jest ostry jednak zbyt często takie wyrażenia są stosowane. przez co w 1/5 książki są niejako "wciśnięte" na siłę. Jest jeden plus tej książki, który delikatnie ratuje ją od pójścia na dno. Mianowicie to iż bardzo szybko się ją czyta.

* - aby nie używać przekleństw
Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…