Przejdź do głównej zawartości

Agnieszka Steur - Wojna w Jangblizji - tom 1 W Tamtym Świecie

Po długim czasie skończyłem tę książkę i wiecie jestem zły na siebie iż tak długo mi to zeszło ale to dlatego iż tak naprawdę z tych czterech dni to przez trzy w ogóle nie miałem czasu aby poznac chociaż jedno zdanie. Jeśli jesteście ciekawi mojego zdania na jej temat zapraszam poniżej.

------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

 Wydawnictwo: Poligraf
Seria: Wojna w Jangblizji
Premiera: 10 stycznia 2013

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Królowa Zara jest przerażona, gdy wybucha w Jangblizji wojna. Jej dzieci, Roan i Nana, powierzone Owcowatej Irys, chronią się w Tamtym Świecie – w straszliwym miejscu znanym tylko z opowieści dla dzieci. Gdy na zamku pojawiają się rycerze wroga, Zara zostaje osadzona we Wschodniej Wieży. Nie mając kontaktu ze światem zewnętrznym, nie potrafi uwolnić się od myśli, że już nigdy nie zobaczy najbliższych. Strach, tęsknota i bezsilność stają się najgorszym więzieniem.

Tymczasem książęta poznają Tamten Świat przekonani, że są jedynymi Jangblizjanami, którzy tam zamieszkali. Z czasem zaczynają dostrzegać niepokojące ślady obecności rodaków. Zaufani poddani strzegą królewskich dzieci, ale przebywanie w nieprzyjaznym świecie staje się coraz bardziej niebezpieczne. Odkrywanie tajemnic nowej krainy zmienia się w poznawanie siebie, swojej rodziny i historii ojczystej Jangblizji.

„Wojna w Jangblizji” to powieść o zrodzonym w umyśle autorki świecie pełnym oryginalnych stworzeń, o przyjaźni (nie tylko między ludźmi), o poświęceniu, walce o wolność i szukaniu swojego miejsca. Pisarka w nietuzinkowy i swobodny sposób rozbudza w czytelniku refleksje i empatię, a także bawi naturalnością dziecięcych spostrzeżeń.

W opowieści Agnieszki Steur bez lęku można zagłębiać się w niespokojne i niepewne losy królewskiej rodziny. Znużenie codziennością znika w świecie magii i tajemnic, a chęć poznania sekretów skrywanych przez rodziców, towarzysząca niemal każdemu z nas, jest w pełni zaspokojona.

źródło opisu: nota Wydawcy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Wiecie, książka otwierająca nowy cykl ma trudne zadanie, nawet nie wiem czy nie jest ono trudniejsze niż przy okazji drugiej części. Musi ona zaintrygować czytelnika na tyle by odbiorca chciał poznać kolejne przygody postaci. Tytułowa Jangblizja jest światem w którym zwierzęta ewoluowały wraz z ludźmi nie będę tutaj o tym ponieważ jest to dość ciekawy wątek i dobrze by było jakbyście sami się o tym przekonali. Nie będzie spojlerem jeśli powiem iż rozpoczynamy od wojny w kraju. A dokładnie od poznania królowej Jangblizji osadzonej w więzieniu. Jednak wątek królowej mimo iż ciekawy to tak naprawdę ma za zadanie uzupełnić obraz. Głównym wątkiem jest podróż do "Tamtego Świata", dzieci królowej. Widzimy ich problemy ze zrozumieniem oczywistych rzeczy dla mieszkańców świata a całkiem nowego dla nich. Sam wątek świata oraz pewna tajemnica tam zawarta również warta jest poznania. Wiele dobrego można powiedzieć o styl pisania autorki oraz tempie akcji w tej części. Są momenty gdy jest szybka i czuć to, jednak plusem jest to iż autorka umiejętnie szachuje momentami wytchnienia dla czytelnika. Przyznam szczerze iż bałem się by postacie bohaterów nie były zbyt płaskie, i tu moje obawy sprawdziły się połowicznie. Troszkę więcej chciałbym wiedzieć o opiekunach dzieci, zwłaszcza iż są oni z innych ras niż ludzie. Dodatkowo, ale to tylko moje zdanie, troszeczkę niepotrzebny był motyw zadurzenia pewnej postaci kobiecej. Na szczęście [bądź nie], jest to wątek bardziej z trzeciego planu.
Ogólnie książka jest ciekawa i nie żałuję spędzonego z nią czasu ;)

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…